Oyun Haberleri

The Elder Scrolls 6 ‘ön üretim’ aşamasından çıktı ancak Pete Hines, bunu duymaya başlamamızın ‘yıllar’ alacağını söylüyor

The Elder Scrolls 6 'ön üretim' aşamasından çıktı ancak Pete Hines, bunu duymaya başlamamızın 'yıllar' alacağını söylüyor

Starfield o kadar yakında ki, narin uzay giysinizin ince parlaklığı sayesinde soğuk boşluğun kemiklerinize yapıştığını neredeyse hissedebiliyorsunuz: Oyunun Premium veya Constellation sürümlerini satın alan herkes için 1 Eylül ve diğer herkes için 6 Eylül. Ve nihayet kapıdan çıktığında, herkesin gerçekten beklediği oyunun destesi açılıyor: The Elder Scrolls 6. Değil mi? Evet, ama yakın zamanda değil.

The Elder Scrolls 6’nın Starfield’dan sonra gelen oyun olduğunu zaten biliyoruz: Todd Howard, Starfield 2018’de duyurulduğunda bunu doğruladı. Ancak Bethesda’nın yayıncılık sorumlusu Pete Hines, İspanyol site Vandal’a verdiği röportajda (Google’a çevrildi) hayranların oyuna başlamamasını önerdi. nefeslerini tutarak bekliyorlar çünkü oyunla ilgili haberlerin akmaya başlaması “yıllar sonra” olacak.

“Bütün stüdyolarımızı yapım odaklı hale getirdik. [Starfield] olabilecek en iyisi” dedi Hines. “Ve evet, The Elder Scrolls 6 üzerinde çalışan insanlar var ama stüdyonun odaklandığı şey bu. Yani hayır, The Elder Scrolls 6 hakkında hiçbir zaman erken bir şey duymayacaksınız… Starfield şimdilik odak noktamız ve başka bir şey hakkında konuşmadan önce bir süre önceliğimiz bu olarak kalacak.”

Ancak Hines, Todd Howard’ın geçen yıl tanımladığı gibi The Elder Scrolls 6’nın artık “yapım öncesi” aşamasında olmadığını söyledi: “Geliştirme aşamasında ama erken geliştirme aşamasında.”

Bu gerçekten şaşırtıcı değil. Starfield serbest bırakılsa bile çalışmalar devam edecek. Önce yamalar gelecek (Microsoft Game Studios başkanı Matt Booty’nin Haziran ayında söylediği gibi, Starfield gerçekten “herhangi bir Bethesda oyununda şimdiye kadar gönderilen en az hataya” sahip olsa bile, lansman sonrası çalışmalar kaçınılmazdır) ve genişletmeler bunu takip edecek: İlk hikaye genişletmesi Shattered Space zaten duyuruldu ve Hines bu röportajda bunun ötesinde oyuna verilen desteğin “bir süre süreceğini” söyledi. Ve unuttuysanız diye söylüyorum, Xbox patronu Phil Spencer Haziran ayında hepimizi bir sonraki Elder Scrolls oyununun “beş yıldan fazla uzakta

Açıkçası, The Elder Scrolls 6 2030’dan önce çıkarsa şaşıracağım, bu da onun varlığının resmi olarak onaylanmasından 12 yıl sonra (aynı zamanda Starfield’ın da duyurulduğu) ve üzerinden 20 yıl (yowzah) gibi bir süre geçmesi anlamına gelir. Son Elder Scrolls oyunu Skyrim’in piyasaya sürülmesi. Todd Howard geçtiğimiz günlerde The Elder Scrolls 6’yı duyurmaktan biraz pişman olduğunu söyledi ve bunun nedenini anlamak çok da zor değil.

OKU  Intel, Angstrom dönemi yongalarına doğru adım atarak TSMC'yi uyardı


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.