Oyun Haberleri

Hayranlar, Switch için GoldenEye 007’de Modern FPS Kontrollerine Sahip Olmanın Yollarını Paylaşıyor

goldeneye 007 box art with a switch pro controller on the bottom middle

serbest bırakılmasının ardından AltınGöz 007 Nintendo Switch’te hayranlar, oyunu modern birinci şahıs nişancı kontrolleriyle oynanabilir hale getirmek için bir yöntem paylaşmaya başladı. Hâlâ zamanının en etkili nişancılarından biri olmakla birlikte, AltınGöz 007‘in kontrol şeması, modern FPS oyunlarına kıyasla çılgınca alışılmışın dışında.


AltınGöz 007 1997’de Nintendo 64 için piyasaya sürüldü ve o sırada konsollarda bulunan en iyi birinci şahıs nişancı oyunlarından biri olarak ün kazandı. Oyunun yeniden yayınlanacağına veya yeniden düzenleneceğine dair söylentiler, nihayet 2022’de Nintendo Switch Çevrimiçi Genişletme Paketinin yanı sıra Xbox One ve Xbox Series X/S’ye geleceği duyurulmadan önce yıllarca dolaştı. Oyun ayrıca Xbox Game Pass’te de kullanıma sunuldu ve Xbox sürümü de başarılar ve 4K desteği ile birlikte geliyor.

GÜNÜN GAMERANT VİDEOSU

İLİŞKİLİ: GoldenEye 007 Switch Versiyonunda Oyunun İkonik Seslerinden Biri Eksik Olabilir

Xbox ve Switch’teki oyuncular klasik başlığa hemen atladılar, ancak birçoğu oyunun kötü şöhretli kontrol şemasıyla uzlaşmak zorunda kaldı. Tipik çift çubuklu FPS kontrolleri yerine, AltınGöz 007 yalnızca bir analog çubuğu olan Nintendo 64 denetleyicisi için tasarlanmıştır. Switch için kablosuz bir Nintendo 64 denetleyicisi olsa da, Nintendo’nun web sitesinde stokta yok, bu da çoğu oyuncunun Joy-Cons veya Switch Pro Denetleyiciyi kullanması gerekeceği anlamına geliyor. Ancak, hayranlar oynamak için bir yol bulmakta hızlı davrandılar. AltınGöz 007 Switch ayarlarındaki “Düğme Atamalarını Değiştir” seçeneğini kullanarak modern FPS kontrolleriyle.

OKU  ULTRARAM'ın mucidi, devrim niteliğindeki RAM değişiminin aptal bellek DIMM'lerini neden öldürebileceğini anlatıyor

switch-goldeneye-007-denetleyicileri

anahtarda oynatılan goldeneye 007 duraklatma menüsündeki kontrol seçeneklerinin ekran görüntüsü

Kısacası, analog çubukların işlevlerini ters çevirerek, ZR düğmesini ZL’ye eşleyerek, ZL düğmesini L’ye eşleyerek ve ardından 1.2 Solitaire kontrol ayarını seçerek bu kontrolleri elde edebilirsiniz. AltınGöz 007duraklatma menüsü. Reddit kullanıcısı Cuesport77, bu yöntemi oyunun lansmanından önce Nintendo Switch alt dizininde paylaştı. O zamandan beri, diğer hayranlar haberin yayılmasına yardımcı oldu. Kontrollerle ilgili bu sorunlar neyse ki Xbox sürümünde bir sorun değil. AltınGöz 007 oyuncuların duraklatma menüsünden erişebilecekleri modern FPS kontrolleri için entegre seçeneklere sahip olduğu için.

Bazıları ne düşünürse düşünsün AltınGöz 007 Geçmişe bakıldığında, oyunun bu sürümleri, ilk kez yeniden piyasaya sürüldükleri için önemlidir. Bu yeni sürümler üzerinde çalışanlar, başarımlar ve 4K desteği gibi özellikleri entegre edeceklerinden emindi, ancak çevrimiçi oyun gibi uzun süredir aranan diğer özellikler, AltınGöz 007 veya modern kontrol şemalarının daha iyi entegrasyonu arka plana atılmış gibi görünüyor. Ne olursa olsun, bu yeniden sürüm, eski ve yeni hayranların bu klasik oyunun keyfini daha kolay çıkarabilmesini sağlıyor.

AltınGöz 007 ilk olarak 1997’de Nintendo 64 için piyasaya sürüldü. Şu anda Switch, Xbox One ve Xbox Series X/S için mevcut.

DAHA: Nintendo Switch Çevrimiçi Genişletme Paketi Katmanı Bu Yıl Gerçekten Buna Değer Olacak

Kaynak: Reddit

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.