Oyun Haberleri

Hideo Kojima, pandemiden sonra Death Stranding 2’yi ‘tamamen yeniden yazdığını’ söyledi

Hideo Kojima, pandemiden sonra Death Stranding 2'yi 'tamamen yeniden yazdığını' söyledi

Hideo Kojima, Death Stranding 2’yi Covid-19 salgınının ardından “tamamen yeniden yazdığını” söylüyor. IGN’e konuşan Kojima, Covid-19’un dünya üzerindeki etkisinin çok büyük olmasının dikkate alınmamayı imkansız hale getirdiğini açıklıyor.

“Bu kadar büyük bir şey hiç olmamış gibi davranamazsınız” diyor. “Oyunların kendileri bizim gerçekliğimize bağlı olmayan karakterlere dayansa da, oyuncuların kendileri de pandemiden geçti ve bu deneyimden önce yazılmış bir hikaye onlarda aynı şekilde yankılanmazdı.”

Kojima, röportajda pandemiyi uzun uzadıya tartışıyor. Death Stranding 2 üzerindeki etkisinin yanı sıra, pandeminin insanlar arasında açmaya devam ettiğine inandığı mesafeyle ilgili endişelerini de dile getiriyor. “Kişisel olarak, uzaktan çalışmayı teşvik etmeye, Tokyo’dan ayrılmaya ve pandemi nedeniyle gereken yüz yüze teması en aza indirmeye yönelik devam eden hareketle ilgili bir tehlike hissediyorum” diyor. “İnsanlar fiziksel bir gerçeklikte var. Amerika’ya gittiğimde ve sonunda insanlara tekrar sarılma fırsatı bulduğumda, bu duygu çok farklıydı.”

Death Stranding’in kendisinin, özellikle de bir felaketin ardından dağılmış ve izole edilmiş insanlık temaları olmak üzere, salgın konusunda ürkütücü bir şekilde ileri görüşlü olduğunu belirtmekte fayda var. Bu, Kojima’nın doğrudan röportajda yorum yaptığı bir şey. “Bağlantı kurmak, Death Stranding’te yapılacak doğru şeydi ve salgın gerçekten ortaya çıktıktan sonra bağlantılar sayesinde hayatta kalabilen pek çok izole edilmiş insan var. Bunu sadece internet üzerinden mi yapmamız gerektiğini merak ediyorum.”

Kojima ayrıca şu anda dünyayı etkileyen bu “izolasyon ve bölünme” sorunlarının yalnızca Covid ile ilgili olmadığına inanıyor. Bu diğer faktörlerin ne olduğunu belirtmez, ancak Ukrayna’daki savaşa ve muhtemelen ABD ve Avrupa’da faşizmin yükselişine atıfta bulunduğunu varsaymak mantıklıdır (yine de insanlığın sosyal ve politik sorunlarla mücadele ettiği söylenmelidir. bölünme tam olarak yeni bir sorun değildir). Her durumda Kojima, eğlencenin bu sorunları çözmede rol oynayabileceğine inanıyor. “Eğlence siyasete müdahale edemez, silah olarak da kullanılamaz. Eğlencenin varlığı dünyayı değiştirebilir ama ben insanlara eğlence sunarak onlara hayat vermelerine yardımcı olmak istiyorum.”

Aynı zamanda, teknolojinin hem bireyler arasında hem de insan ve sanat arasında uzaklaştırıcı bir etkiye sahip olmaya devam edeceğinden endişe ediyor. “Bence oyun donanımı platformları eninde sonunda ortadan kalkacak ve hepsi her zaman, her yerde ve herkesle paylaşılabilir olacak” diyor. “Yine de benim endişem, dünyanın eğlencenin yukarıdan bize indirildiği bir yer haline gelmesi. Şimdi bile, yapay zeka sizin beğeneceğinizi düşündüğü şeyleri önerecek ve sanırım tek tek videoların olduğu bir yerde sona ereceğiz. Onları kimin izlediğine bağlı olarak değişir.”

OKU  Rent-a-Girlfriend 3. Sezonunda Kazuya'nın Haremi Kalabalıklaşıyor

Kojima’nın IGN’ye söylediği her şey bu değildi. Ayrıca onlarla Kojima Productions’ın Death Stranding filmi için planları hakkında derinlemesine konuştu. (yeni sekmede açılır)“daha önce kimsenin denemediği bir yöne gitmek” olduğunu söylüyor.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

İlgili yazılar
Oyun Haberleri

Final Fantasy 16, Savaş, Hikaye ve Eikon Savaşları Hakkında Yeni Ayrıntıları Açıklıyor

Oyun Haberleri

En iyi RTX 4080 donanımından 200 $ daha ucuz ve bazen daha hızlı olan, AMD destekli bir oyun bilgisayarı

Oyun Haberleri

Diablo 4 Rogue Solos Ashava World Boss

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir