Oyun Haberleri

‘Hızlı hareket etmeliyiz’: ABD düzenleyicileri, bir AI kıyametinden kaçınmak için muhtemelen nafile bir girişim üzerinde çalışmaya başladı

Terminator 2 still

Terminatör filmleri, yapay zekanın çılgına dönmesi karşısında insanlığın geleceği için oldukça acımasız bir prospektüs ortaya koyuyor. “Savunma ağı bilgisayarları. Yeni. Güçlü. Her şeye bağlı, hepsini yürütmesi için güvenilir. Akıllı olduğunu söylüyorlar. Yeni bir istihbarat düzeni. Sonra sadece karşı taraftakileri değil, tüm insanları tehdit olarak gördü. Karar verdi. kaderimiz bir mikrosaniyede. (yeni sekmede açılır).”

Bu ideal değil! Ve böylece, belki de tüm bunların önüne geçmeyi umarak, ABD Ticaret Bakanlığı yönergeler oluşturma sürecini başlattı. (yeni sekmede açılır) AI sistemlerinin yapmaları gerekeni yapmalarını ve belki de daha da önemlisi yapmamaları gerekenleri yapmamalarını sağlamak için.

İletişim ve Bilgiden Sorumlu Ticaret Müsteşar Yardımcısı ve Ticaret Departmanının Ulusal Telekomünikasyon ve Bilgi İdaresi’nde yönetici olan Alan Davidson, “Sorumlu AI sistemleri muazzam faydalar sağlayabilir, ancak yalnızca potansiyel sonuçlarını ve zararlarını ele alırsak” dedi. çaba. “Bu sistemlerin tam potansiyeline ulaşması için şirketlerin ve tüketicilerin onlara güvenebilmesi gerekiyor.”

NTIA, tıpkı yiyecek ve arabalarda olduğu gibi, yapay zeka sistemlerinin de yaygın ölüm ve parçalanmaya yol açmayacağından emin olmadan halka açıklanmaması gerektiğini söyledi. Bunun gerçekleşmesine yönelik ilk adım olarak, ajans şimdi aşağıdakiler de dahil olmak üzere olası AI düzenleme politikaları hakkında halktan girdi istiyor:

  • Yapay zeka geliştirme şirketleri ve kurumsal müşterileri ne tür güven ve güvenlik testleri yapmalıdır?
  • Denetimler ve değerlendirmeler yapmak için ne tür veri erişimi gereklidir?
  • Düzenleyiciler ve diğer aktörler, diğer sorumluluk biçimleriyle birlikte yapay zeka sistemlerinin güvenilir güvencesini nasıl teşvik edebilir ve destekleyebilir?
  • İstihdam veya sağlık hizmetleri gibi farklı endüstri sektörlerinde hangi farklı yaklaşımlara ihtiyaç duyulabilir?

Makine kıyameti, bir AI felaketinin “eğlenceli” sonucudur, ancak Davidson, Pittsburgh Üniversitesi’ndeki bir sunum sırasında söyledi. (yeni sekmede açılır) Bu haftanın başlarında, en azından kısa vadede gerçek endişelerin daha sıradan olduğunu fark ettim: Mortgage onay algoritmalarındaki gizli önyargılar gibi şeyler, beyaz olmayan insanlar için daha yüksek ret oranlarına yol açtı, engelli insanlara karşı ayrımcılık yapan algoritmik işe alma araçları ve yanıltıcı ve zarar verici derin sahtekarlıkların çoğalması. Davidson, bu örnekleri “buzdağının görünen kısmı” olarak adlandırdı, ancak yapay zekanın geleceği konusunda iyimser olmaya devam ettiğini çünkü düzenleyicilerin, önceki dönüştürücü teknolojilerle yaptıklarından çok daha önce şeylerin üstesinden geldiklerini söyledi.

“2021’de ABD’de AI ile ilgili kabul edilen veya önerilen 130 yasa tasarısı vardı. (yeni sekmede açılır)Davidson, “Bu, sosyal medyanın, bulut bilişimin ve hatta İnternet’in ilk günlerinden büyük bir fark.

OKU  Tetris Effect: Connected Yakında Tüm Platformlar İçin Yeni Modlar Alacak

“Diğer teknolojilerle edindiğimiz deneyimin ileriye nasıl baktığımız konusunda bilgi vermesi gerekiyor. İnovasyon yanlısı olmamız ve aynı zamanda insanların haklarını ve güvenliğini korumamız gerekiyor. Hızlı hareket etmeliyiz çünkü yapay zeka teknolojileri çok hızlı ilerliyor.”

Tarihsel olarak, düzenleme teknolojik ilerlemenin çok gerisinde kaldı ve geliştirme yerine kullanıma odaklandı; bu da – yine dünyanın sonu senaryolarına çok fazla eğilmek istemeden – yapay zeka cephesinde özellikle büyük bir değere sahip olmayabilir. . Ayrıca, ABD’nin diğer ulusal güçlerle rekabetle karşı karşıya kaldığında yapay zeka düzenlemesine ne kadar gerçekten bağlı kalacağını da görmek gerekiyor: Ne de olsa bu, mahpuslara muameleyle ilgili kendi yasalarını onları basitçe göndererek aşan bir ülke. yer (yeni sekmede açılır) işkence ve taciz konusunda daha müsamahakâr tavırlarla.

Davidson, düzenleyicilerin yapay zeka gelişiminin potansiyel etkilerine daha hızlı tepki verme konusunda kesinlikle haklı, ancak bu noktada, nihai sonucun geçmişte olduğundan önemli ölçüde farklı olacağını görmekte zorlanıyorum. Teknoloji gelişecek, hükümetler ayak uydurmak için mücadele edecek ve hepimiz karmaşa içinde yüzerken başımızı suyun üstünde tutmak için elimizden gelenin en iyisini yapacağız.

Şimdilik, NTIA’nın yapay zeka gelişimi için düzenleyici bir çerçeve oluşturma çabalarına katkıda bulunmak istiyorsanız, düşüncelerinizi AI Hesap Verebilirlik Politikası Yorum İsteği sayfasından gönderebilirsiniz. (yeni sekmede açılır).

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.