Oyun Haberleri

İlk önce Phantom Liberty’yi yenerseniz Cyberpunk 2077’nin ana görevinde bir sürü gizli diyalog var ve bunların bir kısmı gelecekteki Cyberpunk hikayeleri için temel oluşturacak gibi geliyor

Cyberpunk 2077 character Johnny Silverhand with arms crossed looks away from the camera and smiles

Cyberpunk 2077: Phantom Liberty, CD Projekt Red’in oyuncuların eylemlerini öngördüğünü ve hesaba kattığını gösteren yazılı parçalar olan RPG tepkiselliğiyle beni ciddi şekilde etkiledi. Aptal roket adam paskalya yumurtası kesinlikle eğlenceliydi, ama ben daha çok hayat yoluna özel diyaloglar veya Phantom Liberty’de onaylanan ana oyun olayları açısından düşünüyorum.

Bununla birlikte, 2077’nin ana görevindeki özel diyalogla, genişletmeyi ilk önce geçerseniz, bu durumun her iki yönde de geçerli olduğu ortaya çıkıyor; bu sahnelerden en az ikisi, ortamın gizemli Kara Duvarı’na dair fikir veriyor: normal internet ile siber uzayın hakim olduğu bir siber alan arasındaki bariyer. programlamalarını aşan son derece gelişmiş yapay zekalar. Cyberpunk 2077 ve Phantom Liberty spoilerleri önde.

Benzersiz diyaloğun ilk örneği, Panam’ın görev serisinin kritik yol kısmını bitirdikten sonra Arasaka’nın dalkavuk Anders Hellman’ıyla konuştuğum zamandı. V, Arasaka’daki Johnny Silverhand’in saklandığı Relic’in mimarına Phantom Liberty’deki yapay zeka karşıtı Blackwall ile karşılaşmalarını anlatma fırsatını yakalıyor; bilim adamı, görünüşe göre yaratılışında hiç hesaba katmadığı davranışlardan korkmuş durumda. Sahnenin bu yeni versiyonunu The Dissassociative’den bir YouTube videosunda izleyebilirsiniz. [sic] Den.

Alasadi’nin YouTube’da tanıtımını yaptığı bir sonraki sahne, Blackwall bağlantısını temel alıyor ve Cyberpunk tarihi ve muhtemelen CD Prjoekt’in devamı olan Cyberpunk oyunu Project Orion için ilginç çıkarımlar içeriyor. Cyberpunk’ın oyunsonunda Mikoshi saldırısı öncesinde, bilgisayar korsanından sahtekar yapay zekaya dönüşen Alt Cunningham, Phantom Liberty’de bulunan yapay zeka teknolojisi V’den bahsedecek: “Diğer taraftan varlıklarla karşılaştınız, öyle değil mi?”

Alt, bu varlıklar hakkında bazı bilgiler vermeye devam ediyor: “Sizin gerçekliğinizle çarpışırken, onların sonsuz değişkenliği onlara arzu ettikleri, somut formu verecektir.

“Neyse ki, realitenizin teknolojisi bent kapaklarını açamayacak kadar ilkel. Sizi sınırlayarak onları sınırlıyor, uzak tutuyor. Gerçi bu uzun sürmeyecek. Bu değişimi hızlandıracaksınız, çünkü onlara ait olan bir şeye sahipsiniz. Bir senin için ölümcül bir silah. onlar için geleceğe açılan bir arka kapı.”

OKU  İmkansız derecede büyük üreme organlarına sahip bir farenin yapay zeka tarafından oluşturulan görüntüsü, 'dck' başlığıyla birlikte hakemli bir makaleye dönüştü

Bu sahneyi ve kontrolden çıkmış bir siber uzayın bir çeşit Lovecraftvari başka boyuta dönüştüğü duygusunu nasıl hissettirdiğini seviyorum ve bu, Cyberpunk 2077’nin kaçınılmaz bir Blackwall felaketiyle dalga geçtiği ilk sefer değil; Voodoo Boys buna hazırlanıyor sadece ana görevin kendi kısmında.

Alt silah referansları aslında herhangi bir şey olabilir, ancak The Relic, Johnny veya Phantom Liberty’de alabileceğiniz Blackwall temalı silahlardan biri hemen akla geliyor. Bir yapay zekanın “somut biçimine” kavuşturulması, 2077’nin en iyi görev serilerinden biri olan Epistrophy’de zaten yer alması benim için dikkate değer. Bu görevler, bir taksi şirketi işleten ve Blackwall’un ötesinden kaçtığı ima edilen bir yapay zeka olan Delamain ile bir krizi çözdüğünü gösteriyor, ancak bu sadece insanlığı gözlemlemek ve arabaları aracılığıyla fiziksel dünyayla etkileşime geçmekle yetiniyor.

Burada The Dissassociative Den’in yeniden gösterdiği, bildiğim kadarıyla son sahne çok daha az ciddi. Pop yıldızı Grimes’ın iniltisi olarak adlandırılan Cyberpunk ikinci kişiliği Lizzy Wizzy, eğer orijinal görevi Şiddet’i genişleme paketi sonrasına kadar beklerseniz, Phantom Liberty’den aldığı oldukça harika oyun içi konseri hakkında yorum yapacak.

O halde, Şiddet’i Phantom Liberty’den önce bitirmek için acele ettiğim ve PC Gamer çevrimiçi Editörü Fraser Brown’ın yaptığı ilerlemeyi engelleyen aynı hatayla karşılaştığım için beni daha çok aptal yerine koydu. Onun genişleme paketinde yer aldığını biliyordum ve Lizzy ile işleri önceden halletmem gerektiğini düşündüm ama Phantom Liberty’de onun konuşması yok, sadece performansı var⁠—Yarım saatlik bir hayal kırıklığından kurtulabilirdim Bir inceleme telaşı sırasında, daha sonra kullanmak üzere kaydederek.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.