Oyun Haberleri

İnsanların artık kooperatif zombi FPS’lerini gerçekten isteyip istemediğini anlayamıyorum.

İnsanların artık kooperatif zombi FPS'lerini gerçekten isteyip istemediğini anlayamıyorum.

Normalde, efsanevi film yapımcısı ve ünlü oyuncu John Carpenter’ın Toxic Commando adlı kooperatif bir zombi FPS yaptığını öğrenince çok heyecanlanırdım. Bugünkü Summer Game Fest akışı sırasında gösterilen fragman eğlenceli görünüyor ve Sabre Interactive, 2019’daki World War Z’den sonra zombi nişancı oyunlarını kesinlikle biliyor.

Bunun yerine, gelecek vaat eden başka bir zombi kooperatif FPS’sinin duyurulması beni endişelendirdi. İçimdeki Left 4 Dead hayranı, bu tür bir oyunun başarılı olmasını çok istiyor, ancak zombiler (ve zombiye bitişik “enfekte”, kötü çamur veya vampir kohortları) artık bunu gerçekten insanlar için yapıyor gibi görünmüyor.

2010’ların başlarında, The Walking Dead TV’deki en popüler program olduğunda, zombiler eğlence ortamını doyurdu. Ölümsüzler televizyonda ve filmlerde ürkütücü bir hızla yükseliyordu, ancak muhtemelen en güçlü etkileri video oyunlarında hissedildi. İnsanlar tüm bu zombi balonunun patlamak üzere olduğu konusunda ısrar etti, ancak hemen hemen tam tersi oldu.

Daha önce, 90’larda ve 2000’lerin başında, zombiler çoğunlukla Resident Evil gibi hayatta kalma korku oyunlarının temeli olarak görülüyordu. Zombileri kooperatif atıcılar için mükemmel bir yem olarak sağlamlaştıran, FPS’nin yeni bir alt türünü oluşturan ve Dead Island, State of Decay, Killing Floor, Zombie Army, Vermintide, World War Z’yi ortaya çıkaran ortak bir rönesansı başlatan 2008’in Left 4 Dead’iydi. ve Dying Light.

Son birkaç yıla kadar, bir zombi avcısı rahatsızlığının bu coşkunun yerini gerçekten almış olabileceğini düşünmeye başladım. Valve’a Left 4 Dead 3’ü yapması için yalvararak 10 yıl harcadık ve varlığına dair her dayanıksız söylentiye aşırı tepki gösterdik. Turtle Rock, orijinali birçok yönden gölgede bırakan manevi bir halef olan Back 4 Blood ile yeniden ortaya çıktığında, bu coşkunun yalnızca bir kısmı onu karşılamak için oradaydı ve hızla söndü.

Geri 4 Kan (İmaj kredisi: Turtle Rock Stüdyoları)

B4B, Turtle Rock’ın DLC yılında bir raptiye tutturmasına ve bir sonraki şeyine geçmesine yetecek kadar iyi iş çıkardı, ancak şu anda kooperatif atıcıların nerede olduğuna bakıp başka bir tane yapmanın akıllıca olup olmadığını sorguluyorlar mı merak ediyorum. taşınmak. Warhammer 40,000: Darktide, L4D formülüne sadakatle bağlı kaldı ve yeterli görev olmadığına dair şikayetlerle karşılaştı. Overwatch, yıllarca tekrar oynanabilir bir co-op modu yapmaya çalıştı ve pes etti. Redfall, kooperatif FPS’leri ve sürükleyici simülasyonları harmanlamaya çalıştı ve… bunun nasıl gittiğini hepimiz biliyoruz.

OKU  World of Warcraft Oyuncusu Gizli Kasa Odasını Ortaya Çıkardı

Sorun zombiler mi, yoksa zevkler mi değişti ve insanlar FPS kooperatif kampanyasından vazgeçtiler mi? Belki ikisi de.

Sık sık güncellenmesi ve sürekli olarak para kazanması gereken hizmet oyunları çağında, bazı stüdyolar L4D tarzı FPS’nin bu bulmacaya nasıl uyduğunu anlamaya çalışıyor. Son birkaç yıldır bu türde öne çıkan iki isim, kısmen yeni yönlere gittikleri için Deep Rock Galactic ve Remnant: From the Ashes oldu: Prosedürel olarak oluşturulmuş mağara teknolojisine sahip Deep Rock ve hangi boss’ların size ait olduğunu rastgele seçen dallara ayrılan kampanya yapısına sahip Remnant. yüzleşeceğim. Ayrıca, özellikle zombi oyunları değiller.

Bunun tek istisnası, “yine bir başka” kooperatif zombi nişancısı olmasına rağmen, tüm hesaplara göre Sabre için harika olan 2019’un Dünya Savaşı Z’sidir. 2021’de, meyveleri muhtemelen Toxic Commando’nun birinci şahıs özel kamerasını bilgilendiren bir yakın dövüş sistemi ve birinci şahıs modu ekleyen bir genişleme aldı. Zombi atıcılara olan aşkımı canlandırmak için değilse de, ağzımdaki korkunç Redfall tadını yıkamak için bir şans vermeye can atıyorum.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.