Oyun Haberleri

Paradox bir Star Trek büyük strateji oyunu yayınlıyor ve ben beklentiyle titriyorum

Paradox bir Star Trek büyük strateji oyunu yayınlıyor ve ben beklentiyle titriyorum

Big Geoff’s Summer Game Fest bu yıl birkaç sürpriz sundu, ancak Paradox tarafından yayınlanan bir Star Trek büyük strateji oyunu görmeyi kesinlikle beklemiyordum. Star Trek: Infinite, en son Master of Orion 4X’in arkasındaki stüdyo olan Nimble Giant Entertainment tarafından geliştiriliyor ve bu sonbaharda çıkacak.

TNG döneminden önceki on yıllarda geçen Infinite, olası fatihlerin ve diplomatların Birleşik Gezegenler Federasyonu, Romulan Yıldız İmparatorluğu, Cardassian Union ve Klingon Empire’ın kontrolünü ele geçirmesine izin verecek. Paradox ve Nimble Giant pek bir şey vermedi, ancak her grubun “oyunlarını farklı hissettirmek için bireyselleştirilmiş özellikler, hikayeler, görevler ve daha fazlasıyla” övünmesini bekleyebiliriz.

Garip bir şekilde, Borg Kolektifi de işin içinde gibi görünüyor ve teaser’da bir Federasyon filosunun bir Borg Küpüne çarptığını görebiliriz. Bunda tuhaf olan şey, Q’nun Atılgan’ı TNG’de onlara tanıtmasına kadar Federasyon’un Kollektif ile doğru dürüst çatışmamış olmasıdır. Tabii ki, Uzay Yolu zaman yolculuğu saçmalıkları ve alternatif gerçekliklerle dolu, bu yüzden belki de burada gördüğümüz şey bu.

En son Master of Orion beni gerçekten şaşırtmadı (yine de MoO 3’ten kesinlikle daha iyiydi) ve itiraf etmeliyim ki Paradox sadece yayınlamak yerine gelişiyor olsaydı biraz daha heyecanlanırdım, ama alışılmadık bir şekilde olacağım iyimser çünkü umutsuzca harika bir Star Trek strateji oyunu istiyorum.

Teknik olarak bu, Paradox’un dahil olduğu ilk Star Trek teklifi değil. Star Trek: Yeni Ufuklar, Stellaris için tam bir dönüşüm modudur ve muhtemelen tüm zamanların en sevdiğim modudur, bilimkurgu büyük strateji oyununun “her şey”inden yararlanır. Ve kesinlikle devasa, iddialı ve Star Trek’e sadık bir oyun yaratmak için mutfak lavabosu yaklaşımı.

Infinite’in yalnızca dört fraksiyona odaklanmasıyla, kulağa çok daha hafif bir oyun gibi geliyor, ancak bu odaklanma Nimble Giant’ın Federasyon ve düşmanlarını çok daha fazla detaylandırmasına izin vererek bir nimet de olabilir. Çoğu insanın 16 Haziran olarak adlandırdığı Picard Günü’nde daha fazlasını öğreneceğiz.

OKU  Colossal Order CEO'su Cities: Skylines 2'de 'Kesinlikle bir Chirper olacak' diyor

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.