Oyun Haberleri

Yeni League of Legends şampiyonu Hwei şüphe uyandıracak şekilde Dota 2’nin kullanımı en zor kahramanlarından birine benziyor

Dough Spectrum 4K

League of Legends’ın yeni şampiyonu Hwei, orta koridorda oynanmak üzere tasarlanmış bir insan büyücü ve birden fazla tuşa basmayı gerektiren 10 farklı büyüsü var. Bir Dota 2 hayranıysanız, bu size biraz tanıdık gelebilir, zira Warcraft 3 modu Defense of the Ancients’a kadar uzanan bir sihirbaz olan Invoker temelde aynı şeyi yapar.

Hwei ve yeteneklerinin anlatıldığı bir sunum sırasında, yeni şampiyon üzerinde çalışan bazı geliştiriciler Invoker’dan haberdar olduklarını ancak Hwei’nin hiçbir zaman karakterin LoL versiyonu olacak şekilde tasarlanmadığını söylediler. Tasarımcı Myles Shalholm, Hwei’nin ilk versiyonunun aslında bir boya rengi (sihir ressamı olarak onun bilgisine bağlı) ve bu kombinasyon için büyü yapacak bir şekil seçmenizi sağlayacağından bahsetti. Bu eşsiz arka plan hikayesi aslında kulağa eşit geliyor Daha Invoker’a ve öğelerini nasıl karıştırdığına benziyor, ancak Riot’un son tasarımı bu fikirden uzaklaştı. Bunun yerine Hwei’nin dokuz temel becerisi, büyülerin yaptıklarıyla genel olarak ilgili olan üç kategoriye bölünmüştür.

Açıkça Hwei ve Invoker arasında bazı benzerlikler var, özellikle de yapabilecekleri çok sayıda büyü açısından, ancak büyülerinin çalışma şekli nedeniyle Hwei’nin Dota 2 muadilinden oldukça farklı oynayacağı hissine kapılıyorum. Invoker yalnızca mana havuzuyla ve büyüleri arasında ne kadar hızlı geçiş yapabileceğinizle sınırlıyken, Hwei’nin bekleme süresini paylaşan üç büyü seti vardır; ikisi soğuma aşamasında.

Örneğin ‘Felaket’ büyü grubunu ele alalım. Üçünün de ana odak noktası hasar vermektir, ancak etkileri biraz farklıdır. Biri sadece etki alanında patlıyor, diğeri hareketsiz veya izole edilmiş düşmanlara daha fazla hasar veriyor ve üçüncüsü düşmanları yavaşlatan bir lav yolu yaratıyor. Hepsinin bir bekleme süresi paylaştığı için duruma en uygun olanı seçmeniz gerekecek. Bu seçim her zaman kolay olmayacak.

Size veya takımınıza bir tür güçlendirme sağlayacak olan huzur büyülerini yapmak için de aynı seçeneğe sahip olacaksınız: bir kalkan, artırılmış hareket hızı veya isabet halinde mana yenilenmesi. Hwei’nin işkence büyüleri tamamen düşmanları kilitlemeye yöneliktir: Biri düşmanın kaçmasına neden olur, diğeri onları sabitler ve üçüncüsü ise AOE içinde yakalanan düşmanları merkeze çekip onları yavaşlatır.

Neyse ki setler arasında geçiş oldukça basit olacak gibi görünüyor: Felaket büyüsü yapmak için Q’ya basıyorsunuz ve ardından hangi büyüyü seçmek için Q, W veya E’ye basıyorsunuz. Huzur büyüleri için ilk basış W’dir, ardından QWE bireysel büyüleri yeniden tetikler ve bu şekilde devam eder.

Diğer yeni şampiyonlarla karşılaştırıldığında Hwei kesinlikle daha karmaşık tarafta ve ustalaşması biraz zaman alacak gibi görünüyor. İlk tepkim, gerçekten yüksek seviyeli oyuncuların, büyü çeşitliliği sayesinde onunla harika şeyler yapabilecekleri, ancak düşük ve orta seviyeli oyuncuların etki yaratmakta zorlanacağı yönünde. Hwei’nin becerilerinin hiçbiri kendi başına özellikle güçlü görünmüyor, bu yüzden tamamen kombolar yapacak ve pasifinden gelen bonus hasarı kullanarak hızlı bir şekilde art arda iki hasar verici yeteneğe sahip bir düşmana vurduğunuzda bir AOE patlaması yaratacak.

OKU  Yeni nesil GPU'lar hakkında panik yapmayın, TSMC'nin 3nm teknolojisi yolda

Hwei’yi ve 10 büyüsünü dengelemek Herkül’ün çok zor bir görevi gibi görünüyor; bu yüzden hem oyuncular hem de Riot onun nasıl hareket edeceğini anlayana kadar Vadi’deki ilk birkaç ayında gerçekten güçlüden gerçekten zayıfa doğru sıçradığını görmek beni şaşırtmaz. her seviyede oynanabilir. Ama ben bunun için buradayım: Bu, Hwei’nin öğrenmesi kadar izlemesinin de eğlenceli olacağı anlamına geliyor.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.