Oyun Haberleri

İşte Dragon’s Dogma 2 oynanışına ilk güzel bakışımız

Dough Spectrum 4K

Kült aksiyon RPG oyunu Dragon’s Dogma’nın devamı, Tokyo Game Show 2023’ten yeni, dokuz dakikalık derin bir oynanış incelemesine sahip. Oyun yönetmeni Hideaki Itsuno ile Dragon’s Dogma 2’ye bakış, bazı temel oynanış konseptlerinin üzerinden geçiyor ve dört başlangıç ​​sınıfının ana hatlarını çiziyor: ve görünüşe göre ilk oyunun dört katı büyüklüğünde olan savaş ve keşifleri sergiliyor.

Gösterilen yeni özellikler arasında gece-gündüz döngüsünün çeşitli yönleri, öküz arabasıyla kasabalar arasında seyahat etme ve yeni canavar ülkesi Battahl yer alıyor. Özellikle Battahl, başkenti kavurucu güneşten uzak, çöl yarıklarında yer alan kurak, kayalık bir ülke olduğundan seriye pek çok yeni manzara sunuyor.

Ayrıca Dragon’un Dogması olan genişletilmiş keşfin bu vitrininde canavarların araç olarak kullanıldığını da görüyoruz. Bir Gryphon’un sırtına binen bir karakterin görüntüleri var, başka bir karakterin bir harpiyi bacaklarından tutup onları yukarı taşımaya zorladığı ve maceraperest bir grubun bir tepegözün düşmesini sağlayarak bir uçurumun üzerinden geçmesini sağladığı üçüncü bir klip var.

Video, Okçu ve Hırsızı ayrı kategorilere ayırarak Dragon’s Dogma’da üç olan Dövüşçü, Okçu, Hırsız ve Büyücü olmak üzere dört temel mesleği gösteriyor. Animasyonlar genel olarak 2023 standartlarına çok daha uygun ve yine de oldukça sağlam ve ağır: Bir dövüşçü, canavarların dikkatini çekmek için kalkanına vuruyor, bir büyücü yumuşak bir parıltıyla yavaşça büyü söylüyor ve saldırılar ağır vuruşları veya hızlı bıçaklamaları vurguluyor. (Ayrıca, üçüncü şahıs bakış açısıyla yay ile nişan almanın ne kadar iyi olduğunu da haykırın.)

Itsuno ayrıca iki gelişmiş mesleği de ortaya koyuyor: Mistik Mızrak El ve Büyülü Okçu. Magick Archer, ilk oyundan geri dönen bir görevdir ve size otomatik olarak yönlenen oklar ve patlayıcı atışlar sağlar. Mistik Mızrak El tamamen yeni bir şeydir; çift bıçaklı bir mızrak kullanır ve gelen saldırıları engellemek için Jedi görünümlü bazı düz güçler kullanır ve çok keyifli bir anda, bir grup sırtlan cesedini bir tür kullanarak bir Chimera’ya karşı doğaçlama mermiler olarak kullanır. telekinezi.

Dragon’s Dogma 2’yi ilk gördüğümüzde PC Gamer’dan Wes Fenlon “kesinlikle Dragon’s Dogma’ya benzediğini” söylemişti. Bakın, Dragon’s Dogma 2’ye bu bakış kesinlikle aynı görünüyor ve Tanrı bundan razı olsun, çünkü Dragon’s Dogma hayranlarının istediği gerçekten de bu.

OKU  Tekken 8, PC'nizin kullanılabilir depolama alanından 100 GB daha çıkaracak

İlk Dragon’s Dogma ve onun genişletilmiş versiyonu Dragon’s Dogma: Dark Arisen, benzersiz keşifleri ve kendine özgü aksiyon RPG savaşlarıyla hayranlar tarafından seviliyor. Dark Souls ve Monster Hunter’ı bu kadar başarılı kılan aynı amaca yönelik, zamanlamaya dayalı dövüşlerin çoğuna sahipler, ancak onlara tırmanmak için canavarlarla boğuşmak gibi sürprizler de ekliyorlar. Herkes bir tepegözün koluna koşup gözüne saplamayı ya da dev bir kertenkelenin kuyruğunu kesmeyi sever.

Dragon’s Dogma 2 hakkında daha fazlasını Steam’de ve resmi web sitesinde bulabilirsiniz. Henüz bir çıkış tarihi yok.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.