Oyun Haberleri

Bu hafta Destiny 2’nin sunucu sorunlarının kaynağı DDoS saldırılarıydı

Destiny 2 The Witch Queen imagery.

Geliştirici Bungie, Destiny 2’de bu hafta başında karşılaşılan hata kodu sayısındaki artışın DDoS saldırılarından kaynaklandığını söylüyor. Saldırılar, bazı oyuncuların oturum açamamasına veya bağlantıda kalamamasına neden oldu ve 18 ve 19 Eylül’de daha da kötüleşti; 19’uncu akşama gelindiğinde çoğu oyuncu hiç oynayamadı.

Bir DDoS saldırısı, bir sunucuyu sahte isteklerle bunaltmak ve gerçek kullanıcılara hizmet verme yeteneğini engellemek için genellikle kötü amaçlı yazılım tarafından yönetilen bir cihaz ağını kullanır. Bungie, “genel oyun güvenliği nedenleriyle” bu tür saldırıları genellikle açıkça kabul etmediğini, ancak bir düzeltme ve yamaya yakınlığın onu bu durumda konuşmaya zorladığını söylüyor.

Daha fazla gör

“Genelde bu tür saldırıları onaylamasak ve genel oyun güvenliği nedenleriyle gelecekte bunu planlamasak da, son koşullar göz önüne alındığında oyuncularımızın artan baskıyı sistemlerimize iletmesi için yapılacak en doğru şeyin olduğuna inanıyoruz.” stüdyo dedi ki postalamak.

Aksi halde ilgisiz bir sorun nedeniyle Destiny 2 için oldukça komik bir hafta sonuydu. Büyük bir silah işçiliği hatası, oyuncuların bir silahın özelliklerini diğeriyle birleştirerek tuhaf Frankengun’lar ve Frankenswords yapabilmelerine neden oldu: Pompalı tüfek düzeyinde mermilere sahip el bombası fırlatıcıları, sizi iki kez ileri doğru iki kez sıçratan çift kılıçlar – bu tür şeyler . Bungie bunları düzeltmek için aceleyle bir yama uyguladı.

Destiny 2, aksi takdirde planlandığı gibi ilerliyor ve neredeyse on yıl süren Light and Dark destanının bir tür sonuca varabileceği destansı The Final Shape genişlemesine doğru hızla ilerliyor.


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Samsung'un dev boyutlu Ark oyun monitörü yenileniyor ve yalnızca 3000 $ karşılığında siz de dört bilgisayarı aynı ekrana bağlayabilirsiniz