Oyun Haberleri

İşte GeForce Experience yazılımınızı güncel tutmanız için bir başka iyi neden

Nvidia RTX 3080 Ti Matrix backplate

Nvidia’nın en son GeForce Experience sürümüne güncelleme yapmadıysanız, şimdi tam zamanı. Hâlâ 3.27.0.112 sürümünden daha eski bir sürüm kullanıyorsanız, bilgisayarınız bilgisayar korsanlarının eski GeForce Experience yazılımınız aracılığıyla bilgisayarınıza erişme olasılığıyla birlikte belirli siber güvenlik risklerine tamamen açık olabilir.

Nvidia geliştirme ekibi tarafından bir güvenlik bülteninde açıklanan güvenlik açıkları (yeni sekmede açılır) (Donanım Bilgisi aracılığıyla (yeni sekmede açılır)), “kod yürütme, bilgi ifşası, veri kurcalama ve hizmet reddi” içerir.

Kore Üniversitesi’nin DNSLab’inden Minse Kim tarafından keşfedilen eski GeForce Experience sürümlerinin kullanıcıları açık bıraktığı üç ana saldırı yöntemi var. Güvenlik açığı ölçeğinde en yüksek puanı alan kullanıcı, güvenliği ihlal edilmiş bir dizinden GeForce Experience yüklemesini başlatır. Görünüşe göre önce yanlışlıkla yükleme klasöründen bir şey silmiş olmalılar. Bu nedenle, muhtemelen nadir görülen bir olay olsa da, bazı ciddi veri kurcalamalarına yol açabilir.

İkinci güvenlik açığı, bilgisayar korsanlarının hain tekliflerini yerine getirmek için yükleyiciyi kullandıklarını görecekti.

Bültende “GeForce Experience, tüm istemci kurulum programlarında kontrolsüz bir arama yolu güvenlik açığı bulunuyor” diyor. Bilgisayar korsanlarının bundan yararlanabilmesi için, yükleyiciyi keyfi bir DLL yüklemek için kullanmalarına izin veren kullanıcı düzeyinde ayrıcalıklara zaten sahip olmaları gerekir. Bu, ayrıcalıklarını yükseltmelerine ve PC’nizde hayal ettikleri her türlü kodu yürütmelerine izin verirdi.

Bir sonraki yükseltmeniz

(İmaj kredisi: Gelecek)

Oyun için en iyi CPU (yeni sekmede açılır): Intel ve AMD’den en iyi yongalar
En iyi oyun anakartı (yeni sekmede açılır): Doğru tahtalar
En iyi grafik kartı (yeni sekmede açılır): Mükemmel piksel iticiniz sizi bekliyor
Oyun için en iyi SSD (yeni sekmede açılır): Oyuna diğerlerinden önce girin

Son olarak, “NVContainer bileşeni” güvenlik açığı, kullanıcı düzeyinde ayrıcalıklara sahip bir bilgisayar korsanının, yönetici ayrıcalıkları gerektiren bir dosyaya “sembolik bir bağlantı” oluşturmasına ve onlara sinsice bir ayrıcalık yükseltmesi sunarak “inkar” için bir pencere açmasına olanak tanır. hizmet veya sınırlı veri kurcalama.” Bu, erişiminizi kaldırmak ve neler olup bittiğini anlamak için kalırken makinenizle uğraşmak anlamına gelir.

OKU  Pokemon Anime, Squirtle Squad'ı Geri Getiriyor

Grafik kartınızı çalışır durumda tutmakla görevli bir yazılım için, yani oyun PC’nizdeki en önemli yazılımlardan biri için (yeni sekmede açılır)– bununla uğraşmak zorunda kalmayacağımızı düşünürsünüz. Ancak çoğumuzun bileceği gibi, yazılım geliştirme asla olmasını istediğimiz kadar basit değildir.

Bilgisayar korsanları sürekli gelişiyor, bu nedenle yazılımınızı güncel tuttuğunuzdan emin olun.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.