Oyun Haberleri

John Wick’in yönetmeni Rainbow Six filmi çekiyor

A photo of director Chad Stahelski.

Dört John Wick filminin dublörü ve yönetmeni Chad Stahelski, bir Rainbow Six filmi çekmek için Keanu dolu programına ara verecek. Rainbow adlı oyun, son oyunlardan herhangi birine değil, orijinal Tom Clancy romanına dayanacak.

Ancak bu, ilk Rainbow Six oyununun dayandığı hikayenin aynısıdır, bu nedenle 1998’deki taktiksel nişancı oyununun hayranları, oyunun beyaz perdede yeniden yaratıldığını görünce heyecanlanabilirler. Michael B Jordan başrolde ve yine bir Tom Clancy romanına dayanan 2021 filmi Without Remorse’un devamı niteliğinde olacak.

Yönetmen olarak Stahelski’nin John Wick olmayan ilk filmi olacak ve kemik kıran aksiyon hemen hemen garanti olsa da, onun hikayeye yaklaşımının ne olabileceğini sorguluyorum. Hem roman hem de o ilk oyun, esas olarak, çevrecilerden oluşan kötü bir grupla savaşan kahraman CIA hakkındadır. Tom Clancy hikayeleri en iyi ihtimalle sağcı fantaziye yöneliyor, ancak Rainbow Six 2023’te özellikle temassız ve sihirli suikastçı otelleri icat eden adamın ona gerekli nüansı verip vermediğini bilmiyorum.

Serideki önceki film de dünyayı aydınlatmadı. Pişmanlık Olmadan, başlangıçta bir sinema gösterimi için tasarlanmıştı, ancak sonunda doğrudan Amazon Prime’da akışa yöneldi ve karışık eleştirilerle karşılandı. Michael B Jordan’ın performansı övüldü, ancak hikaye birçok kişi tarafından jenerik ve formülsel olarak adlandırıldı.

Ne olursa olsun, yakında bu devam filminin hedefe ulaşıp ulaşamayacağını öğreneceğiz ve en azından yapımcı Akiva Goldsman, projenin şimdi üretime geçtiği için rahatlayacak. İlk Deadpool filminin başarısının ardından başrolü Ryan Reynolds ile birlikte 2017’de bir uyarlama planlarını duyurdu. En iyisi, karakterin bu versiyonunun Bad Greenpeace’in idam üyeleri arasında ne kadar alaycı tek satırlık sözler söyleyeceğini hayal etmemek.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Brazen Blaze, insanları uzaya fırlatabileceğiniz bir VR Smash Bros.'tur