Oyun Haberleri

Şimdi karşınızda kimsenin diğer Gamescom fragmanlarına benzemekle suçlayamayacağı bir Gamescom fragmanı

Şimdi karşınızda kimsenin diğer Gamescom fragmanlarına benzemekle suçlayamayacağı bir Gamescom fragmanı

Bu haftaki Future Games Show’daki (yukarıda veya YouTube’da bulunan) bir fragman diğerleri gibi değildi. Klasik oyun türlerine, özellikle de retro RPG’lere yönelik bazı belirgin gerilemelerin dışında Dome-King Cabbage, şu ana kadar Gamescom’da gördüğümüz diğer oyunlarla çok az benzerlik taşıyor. Steam sayfasında “canavar toplayan bir RPG dünyasında geçen görsel bir roman” olarak tanımlanıyor, ancak bu ifade, fragmanın ortaya koyduğu gerçeküstü karma medya çeşitliliğini göstermek için çok az şey yapıyor.

Her kare üzerinde çalışılacak şeylerle dolu ve cevapladığından daha fazla soruyu gündeme getiriyor. Melek adamın neden derisi yok, neden bu VW böceği gökyüzündeki tuğlalı bir yolda ilerliyor ve neden ekranın alt kısmında ’95, ’96 ve ’98’in telif hakları var? Hayal ürünü ve karanlık, sevimli, salyası fare yemek kamyonu işçileri ile yok edilecek galaksi seçeneklerinin karışımı.

Başlangıçta TyranoBuilder Spring Game Jam için bir proje olarak başlayan (burada birinciliği kazandı) Dome-King Cabbage aynı zamanda IGN Japonya’nın Medya Gösterimi Ödülünü de kazandı. Joe Buchholz, diğer adıyla Cobysoft Joe tarafından tek başına geliştiriliyor.

Görünüşe göre Dome-King Cabbage, Mush adında bir bulut adamın gergin bir şekilde iş görüşmesine gitmesini konu alıyor. Mush’a rahatlaması ve kendisi olabilmesi için bazı tavsiyeler vermenin yanı sıra, tüm bu unsurların birbirine nasıl bağlandığını da merak ediyorum. Böceği yönlendiren adam kim, kütüphanede uçuşan gözbebekleri nedir ve Mush neden bu kadar gergin? 16-bit RPG dizisinde ortalıkta dolaşan balçıklı kız kim ve gerçekten canavarları toplayabilecek miyiz? Neden Kırıntı Adası’na çekiliyor ve Kubbe Kralı olmak ne anlama geliyor?

Sorular çok ama cevaplar için biraz beklememiz gerekecek. Dome-King Cabbage PC ve Switch için çıkacak ancak henüz bir çıkış tarihimiz yok.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Baldur's Gate: Enhanced Edition stüdyosu Beamdog'da 26 personel işten çıkarıldı