Oyun Haberleri

Rüya gibi Zelda benzeri Anodyne bu hafta sonu ücretsiz

A pixel art dungeoneer flees a giant fist

İlk sürümünün 10. yıl dönümünü kutlamak için Analgesic Productions, eski tarz 2D Legend of Zelda oyunlarına gerçeküstü bir saygı duruşu olan Anodyne’i ücretsiz olarak veriyor. Bu hafta sonu itch.io’da Anodyne’nin bir kopyasını talep edebilirsiniz (yeni sekmede açılır) toplamda sıfır dolar ve sıfır sent için.

2013’te, eleştirmenimiz Tom Sykes, Anodyne’e 84 puan verdi ve şöyle dedi: “Anodyne, bazen Link’in Uyanışı kadar komik ve çekici olabilir, ancak genel ton, ince bir kötü niyetle bir huzursuzluktur – ‘bir şey görünüyor. burada biraz uzak” faktörü – bağımsız korku Lone Survivor’ı anımsatıyor. Anlamı zor ama temalar ve motifler, içine daldıkça daha da kişisel hissettiren bir oyunda çok geçmeden şekillenmeye başlıyor.”

Analgesic, çekilişin yanı sıra Anodyne’nin 10. yıl dönümü için birkaç hayran etkinliği düzenliyor. Bir doğum günü blog gönderisinde açıklandığı gibi (yeni sekmede açılır)stüdyo, “gelecekte bir tür yazıyla” yayınlamak üzere oyuncuların Anodyne’deki en sevdikleri yerlere dair yazılı anılarını ve “bir şekilde dijital veya fiziksel biçimde yayınlayabileceğimiz” oyunun hayran çizimlerini topluyor.

Anodyne’i, geliştiricilerinin lansmanından kısa bir süre sonra fiyatını tek bir dolara indirdikleri ve aynı zamanda The Pirate Bay’e yükledikleri ve insanların ücretsiz olarak indirebilmesi için bir torrent barındırdıkları bir promosyon yürüttüğü oyun olarak hatırlayabilirsiniz. Torrentle birlikte gelen bir notta, “İnsanlara unutulmaz deneyimler yaşatacak oyunlar yaparak geçimimizi sağlamak istiyoruz, ancak herkesin bunlara parasının yetmeyeceğini biliyoruz. Bu yüzden oyunumuz Anodyne’nin torrentini indirebilirsiniz. ve isterseniz ve yapabiliyorsanız, oyunu da satın alın!” Ayrıca oyuncuları Steam Greenlight’ta Anodyne’e oy vermeye teşvik etti, o zamanlar bağımsız oyunlar Valve’ın vitrinine nasıl giriyordu.

Yaratıcılarının promosyondan 12.000 dolardan fazla kazanması ve Anodyne’nin Greenlight sayfasında fazladan 13.000 kez görüntülenmesiyle dublör etkili oldu. Anodyne, bir aydan biraz daha uzun bir süre sonra Steam’de kullanıma sunuldu. (yeni sekmede açılır)şu anda Çok Olumlu kullanıcı derecelendirmesine sahiptir.

Anodyne 2: Return to Dust adlı bir devam filmi 2019’da yayınlandı. Ortamı, karakterlerin keşfedilecek 2B iç zindanlara sahip olduğu bir 3B dünyaya kaydırdı. Oyunlar üzerine çok-türlü bir meta yorum, Legend of Zelda kadar Psychonauts’du. Analgesic bunu bölünmüş dünya platform oyunu Even the Ocean ve yakın geleceğin keşfi Sephonie ile takip etti. (yeni sekmede açılır).

OKU  Blizzard, kutsanmamış bir Fransız kilisesini Diablo 4 duvar resimleriyle doldurdu

Şu anda Analgesic, “1950’lerin İrlanda’sından ilham alan bir ortamda” geçen, 3D ve yukarıdan aşağıya olacak, henüz adı belirlenmemiş beşinci oyunu üzerinde çalışıyor. 2021’den beri geliştirme aşamasındadır ve ilerlemeyi Analgesic’in geliştirici günlüğünden takip edebilirsiniz. (yeni sekmede açılır).

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

İlgili yazılar
Oyun Haberleri

Final Fantasy 16, Savaş, Hikaye ve Eikon Savaşları Hakkında Yeni Ayrıntıları Açıklıyor

Oyun Haberleri

En iyi RTX 4080 donanımından 200 $ daha ucuz ve bazen daha hızlı olan, AMD destekli bir oyun bilgisayarı

Oyun Haberleri

Diablo 4 Rogue Solos Ashava World Boss

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir