Oyun Haberleri

Lansmandan yalnızca bir gün sonra Starfield’da halihazırda 100’den fazla mod var

Person typing on laptop in front of many screens

Betheda’nın RPG’leri her zaman yüksek düzeyde modlanabilir olmuştur ve bu harika çünkü -dürüst olalım- Bethesda’nın RPG’leri her zaman çok fazla yardıma ihtiyaç duyar. Hata düzeltmeleri ve optimizasyon modlarının ötesinde, Bethesda’nın çalışkan ve yaratıcı modlama topluluğu tarafından sürekli olarak eklenen yeni görevler, konumlar, silahlar, ekipmanlar ve karakterler de var. Şu anda Skyrim Special Edition için 60.000’den fazla mod ve Fallout 4 için yaklaşık 50.000 mod bulunmaktadır; bu modların indirilme sayıları toplamda milyarlarca.

Yani mod geliştiricilerin hemen konuya dalmaları pek de sürpriz değil Yıldız AlanıHer ne kadar RPG’nin beş günlük erken erişim dönemine girmesinden 24 saatten kısa bir süre sonra indirilebilecek 100’den fazla modun mevcut olması etkileyici olsa da.

Bunların birçoğu, yeni bir oyunun çıkmasından sonraki günlerde görmeyi beklediğiniz türden şeylerdir: yeniden gölgelendirmeler, giriş atlamaları, menü ve kullanıcı arayüzü değişiklikleri ve kilit seçimleri eklemek gibi Starfield konsolu komutlarıyla idare edilebilecek şeylere ayrılmış birkaç mod karakterine. Ancak henüz çok erken olmasına ve yakın gelecekte sabırsızlıkla bekleyeceğiniz binlerce mod daha olmasına rağmen, işte şu anda bilmeniz gereken birkaç mod:

Starfield Yükseltici: FSR’yi, Fallout 4 için de yapan aynı modlayıcıdan (PureDark) DLSS ile değiştirir.

Temiz alan: Daha hızlı bir başlangıç ​​ve daha güzel bir ana menü için tanıtım videolarını ve günün mesajını kaldırır.

XP Çubuğunu Taşıyın veya Devre Dışı Bırakın: XP göstergesinin artı işaretinizin üzerinde gezinmesinden hoşlanmıyor musunuz? Kimse yapmaz! Neden orada? Bu sorunu düzeltir. Çalışması için bir .ini ince ayarı gerekir.

Başarı Sağlayıcı: Modların kullanılması başarıları devre dışı bırakır. Bu mod onları yeniden etkinleştirir. Al bunu!

Dualsense PS5 Simgeleri: Bir PS kumandasıyla oynuyorsanız bu, ekrandaki simgelerin kumandanızın düğmeleriyle eşleşmesini sağlar.

OKU  WWE 2K23, WWE 2K20'ye Gölge Atıyor

Modlama topluluğunun bundan sonra neyle karşılaşacağını görmek için her gün gözlerimizi dört açacağız. Diğer oyuncuların bilmesi gerektiğini düşündüğünüz herhangi bir mod görürseniz, aşağıdaki yorumlara bize bir satır bırakın!

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.