Oyun Haberleri

Valve, Counter-Strike 2 oyuncularını uyardı: AMD’nin Gecikme Önleyici özelliğini kullanın, yasaklanın

Valve, Counter-Strike 2 oyuncularını uyardı: AMD'nin Gecikme Önleyici özelliğini kullanın, yasaklanın

Bazı Counter-Strike 2 oyuncuları, en son AMD sürücü güncellemesini yükledikten sonra VAC yasakları alıyor ve Valve, bunun sebebinin gecikme önleme özelliği olduğunu söylüyor. Bu hafta başında yayınlanan 23.10.1 sürücü güncellemesi CS2’deki takılma ve çökme sorunlarını düzeltti ve Assassin’s Creed Mirage, Forza Motorsport ve The Lords of the Fallen için sürücü desteği ekledi. Ayrıca, giriş gecikmesini azaltan AMD’nin Nvidia Reflex’e eşdeğer teknolojisi olan Anti-Lag+ için CS2 desteği de eklendi.

Reddit’te AMD kullanıcıları arasındaki açıklanamayan yasaklara ilişkin uyarının ardından, resmi CS2 Twitter hesabı bunun nedenini doğruladı ve tüm AMD kullanıcılarına sorun çözülene kadar Anti-Lag+’ı kapatmalarını tavsiye eden bir bildiri yayınladı.

Gönderide “AMD müşterisiyseniz ve CS2 oynuyorsanız ANTI-LAG/+’yı ETKİNLEŞTİRMEYİN; CS kodunda herhangi bir değişiklik VAC yasağıyla sonuçlanacaktır” yazıyor. “AMD bir güncelleme gönderdiğinde, etkilenen kullanıcıları tespit etme ve yasaklarını geri alma işini yapabiliriz.”

Daha fazla gör

Yalnızca RX 7000 serisi kartlarda ve daha yenilerinde desteklenen Anti-Lag+, “çerçeve hizalamasını oyun kodunun içine uygulayarak, daha iyi bir çerçeve senkronizasyonuna izin vererek” daha düşük gecikme süresine ve harika oyun deneyimlerine olanak tanıyarak giriş gecikmesini en aza indiriyor. AMD’nin web sitesine.

Anti-Lag’in kendisini bir oyunun koduna enjekte etme şekli gibi görünüyor; Valve’ın söylediği gibi “motor dll işlevlerini saptırmak”, yetkisiz kurcalama olarak yorumlanıyor ve bir VAC yasağını tetikliyor. Valve’ın açıklaması, Anti-Lag+’a izin verecek şekilde VAC’yi kendi tarafında ayarlamayı planlamadığını ve bunun yerine AMD’nin bir yama yayınlamasını bekleyeceğini öne sürüyor.

Anti-Lag+ nedeniyle zaten yasaklanmışsanız Valve, sürücü sorunu çözüldükten sonra yasakları geri almaya başlayacağını söylüyor. CS2’nin iki hafta önceki lansmanından bu yana resmi olarak desteklenen Nvidia Reflex’i kullanmanın herhangi bir yasaklanma riski taşıdığına dair bir gösterge yok.

OKU  Kutsal inek, Almanya kendi yetiştirdiği oyun ödülü kazananlarına ciddi para dağıtıyor: Signalis 'En İyi İlk Oyun' için 60.000 € kazandı

AMD henüz durum hakkında yorumda bulunmadı veya olası bir güncelleme için zaman çizelgesi vermedi ancak bunun yüksek öncelikli olduğunu düşünüyorum.


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.