Oyun Haberleri

Marvel Snap, TikTok’un ana şirketi ByteDance oyundan çıkmak isterken, yayıncı Nuverse’nin kapanmasına rağmen oyunculara “çalışmaya devam edeceği” güvencesini veriyor

Ironheart from Marvel Snap

Marvel Snap yayıncısı Nuverse’in, video oyunu işinden tamamen çekilmenin bir parçası olarak ana şirket ByteDance tarafından kapatıldığı yönündeki bir raporun ardından geliştirici Second Dinner, oyunun gelecekte “çalışmaya ve gelişmeye devam edeceğini” söyledi.

Marvel Snap’in geleceğiyle ilgili endişeler, kısa biçimli video platformu TikTok’un ana şirketi olarak bilinen ByteDance’in oyun işinden tamamen çekilmeye karar verdiğini söyleyen birden fazla kaynaktan alıntı yapan bir Reuters raporunun ardından geldi. Rapora göre yayınlanmamış projeler üzerindeki çalışmalar durduruluyor ve ByteDance, piyasaya sürülen oyunlarını diğer şirketlere satmayı planlıyor. Bir ByteDance temsilcisi, şirketin oyun işini yeniden yapılandırdığını doğruladı ancak daha fazla ayrıntı vermedi.

Temsilci, “İşletmelerimizi düzenli olarak gözden geçiriyoruz ve uzun vadeli stratejik büyüme alanlarına odaklanmak için ayarlamalar yapıyoruz” dedi. “Yakın zamanda yapılan bir incelemenin ardından, oyun işimizi yeniden yapılandırma konusunda zor bir karar verdik.”

Bu raporun üzerinden kısa bir süre sonra, 2018 yılında eski Hearthstone yönetmeni Ben Brode tarafından kurulan Second Dinner stüdyosu, Twitter’da oyunculara her şeyin yolunda olduğuna dair güvence veren bir mesaj yayınladı.

Stüdyo, “Bazı oyuncularımız Nuverse’te bildirilen yapısal değişikliklerle ilgili endişelerini dile getirdi” diye yazdı. “İlginize teşekkür etmek istiyoruz ve Nuverse’teki herhangi bir değişiklik ne olursa olsun Snap’in gelecekte çalışmaya ve gelişmeye devam edeceğine dair sizi temin etmek istiyoruz!”

(İmaj kredisi: Marvel Snap (Twitter))

Marvel Snap, Nuverse’in en bilinen oyunu ve bazı eksikliklerine rağmen biz oldukça beğendik. Ayrıca yakın zamanda PC için Dragonheir: Silent Gods adında bir “açık dünya yüksek fantezi RPG”si ve bir avuç mobil oyun yayınlandı. Hiçbiri Marvel Snap ile karşılaştırılabilecek bir izlenim bırakmadı: Dragonheir, Steam’de “karışık” bir kullanıcı puanına sahipken, mobil oyun sitesi Pocket Tactics, 2021 sürümü Warhammer 40,000: Lost Crusade’i hiç de hoş olmayan bir şekilde “eziyet tanrısı için eziyet” olarak tanımladı.

OKU  Bu Black Friday oyun bilgisayarı fırsatı, şu anda alabileceğiniz en iyi değere sahip Alienware makinesidir

ByteDance, Nuverse’in kapatılmasının bir sonucu olarak olası işten çıkarmalardan bahsetmedi, ancak ayrı bir TechCrunch raporu “toplu işten çıkarmaların” halihazırda devam ettiğini söylüyor. Nuverse, 2021 itibariyle yaklaşık 3.000 çalışana ulaştı. ByteDance ayrıca yakın zamanda VR şirketi Pico’daki içerik ekibinin çoğunu işten çıkardı, ancak Ekim ayında VR’ye bağlı kaldığını ve “genişletilmiş gerçeklik (XR) işine yatırım yapmaya devam edeceğini” söyledi uzun vadede.”

Güncelleme: PC Gamer’a yapılan açıklamada bir Nuverse temsilcisi, şirketin “oyun işinde bazı ayarlamalar ve düzenlemeler yaptığını ancak Dragonheir: Silent Gods’ın geliştirme ekibi üzerindeki etkisinin sınırlı olduğunu” söyledi. Oyun üzerindeki çalışmalar devam edecek ve “yakın gelecekte” ikinci sezon yayınlanacak. Ancak Marvel Snap’in geleceği hakkında başka bir yorum yapılmadı.


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.