Oyun Haberleri

Sean ‘Day9’ Plott, ‘çok oyunculu bir PC strateji oyunu’ yapmak için kendi oyun stüdyosunu kurdu

Sean Plott at the PC Gaming Show

Eski bir StarCraft profesyoneli ve şu anki PC Oyun Şovu olarak (yeni sekmede açılır) Sunucu Sean “Day9” Plott, oyun oynaması ve oyunlar hakkında konuşmasıyla tanınır. Ve şimdi oyun yapma işine giriyor: Plott, Twitter’da adında yeni bir oyun stüdyosu kurduğunu duyurdu ve dürüst olmak gerekirse, bunun kalıcı olup olmadığından emin değilim, ama web sitesinde böyle yazıyor – Day9’s Oyun Stüdyosu (yeni sekmede açılır).

“Bir oyun stüdyosu kurdum, finanse edildik ve işe alıyoruz!” Plott tweet attı. “Benimle çok oyunculu bir PC strateji oyununda çalışmakla ilgileniyorsanız, bir Teknik Direktör ve Sanat Yönetmeni için açık pozisyonlarımız var.”

Daha fazla gör

Bu aslında Plott’un oyun yapma dünyasına ilk girişi olmayacak: 2017’de stüdyodan ayrılmadan önce birkaç yılını Artillery Games’te MOBA-RTS hibrit Guardians of Atlas üzerinde tasarımcı olarak geçirdi.

Her iki iş listesi de Plott’un oyununun doğası hakkında bir şey söylemiyor, ancak Unreal Engine kullanılarak inşa edileceğini ve daha da ilginci, Plott ve muhtemelen özenle seçilmiş birkaç çalışanın “sessizce çok oyunculu bir PC strateji oyununun prototipini oluşturduğunu” ortaya koyuyorlar. bir kaç yıllığına.” Sözleşmeye bağlı olarak uygulanabilir yakınlığımıza rağmen, Plott da bize bu konuda herhangi bir şey söylemeyi reddetti, ancak dün onunla konuştuğumuzda birkaç soruyu yanıtladı:

PC Gamer: Ne tür bir türle mücadele edeceğiniz konusunda bize bir ipucu verebilir misiniz? Açıkçası çoğu insanın beklentisi RTS olacak.

Sean “Day9” Plott: Oyun ve oyun şirketi duyurularını yakından takip eden biri olarak (oyun alanındaki en büyük basın toplantısına ev sahipliği yapan PC Gaming Show dahil), “kesinlikle hiçbir şey söyleme” yaklaşımını benimsiyoruz. ” Açıkçası, oyunlar geliştirme sırasında çok şey değiştirir. Kanımca, hem oyun geliştiricileri hem de izleyicileri için geliştirmenin başlarında daha az bilgi açığa çıkarmakta fayda var. Bizim tarafımızda, değişiklikler meydana geldiğinde kendimizi sürekli “yeniden açıklamak” zorunda değiliz. Sizin tarafınızda, takip edilecek veya karıştırılacak bir şey yok çünkü biz hiçbir şey söylemedik! Hayalim, bir oynanış videosu açıp “bu oyun” diyene kadar beklemek.

OKU  Wordle ipucu ve cevap #621: 2 Mart Perşembe

Neden şimdi kendi stüdyonuzu kurmanın tam zamanı gibi geliyor?

Aslında son birkaç yılı, yeterli sorunun yanıtlandığını hissedene kadar tasarımımızın prototipini yaparak geçirdik. Ancak kendimizi rahat hissettiğimizde yatırımcılara ulaşma sürecini başlattık.

Oyun geliştirmede yaygın (kesinlikle acımasız) bir sıkıntı noktası değişimdir. Her iyi geliştirici, ilk, onuncu ve hatta yüzüncü fikrinizin nihai ürün için yeterince iyi olmayabileceğini bilir. Yineleme önemlidir, ancak yinelemenin bir maliyeti vardır. Büyük bir ekibiniz, esnek olmayan teknolojiniz veya artık geçerli olmayan varlıklarınız varsa, değişiklik ve yineleme, bir petrol tankerini yönlendirmek gibi hissedilebilir. Tasarımcılar, tasarımlarını zenginleştirmektense üretim sorularını yanıtlamak için daha fazla zaman harcayabilirler. Sanatçılar ve mühendisler genel vizyonun izini kaybedebilir. Yapımcılar, gelecekteki yinelemeler için atılmayacağını umdukları görevleri umutsuzca icat edebilirler.

Orada bulunduk ve bu nedenle, finansman sağlamadan ve takımı ölçeklendirmeden önce oyunla ilgili yeterince netlik elde etmek istedik.

Artillery’de geçirdiğiniz zamandan yeni şirkete getirdiğiniz önemli dersler var mı?

Hah! Önceki cevabıma bakın! Topçu kesinlikle harika bir ekibe sahipti, ancak çok fazla açık tasarım sorusu vardı. Bu nedenle yeni şirketimiz, tasarımımızı somut, oynanabilir bir prototiple doğrulamak için çok zaman harcadı.

Son 15 yılda yaptığım tüm çalışmaların bizi bu şirkete hazırladığını da hissediyorum. Bir yayıncı olarak, izleyicilerimizden canlı geri bildirimler ve eleştiriler alırken, yüzlerce oyunla ilgili oyun tasarımı düşüncelerimi paylaşma şansı elde ettim. PC Gaming Show’un sunucusu olarak, yüzlerce geliştiriciyle yeni oyunlar ve şirketler geliştirme ve piyasaya sürme deneyimleri hakkında konuşma şansım oldu. Hatta dotbigbang’daki harika insanlarla Straits of Danger gibi oyun geliştirme projelerini canlandırma fırsatım oldu. Umarım bu dersler bize ne yapacağımızı ve ne yapmayacağımızı söyleyebilir.

Pozisyonlara başvurmayı düşünen geliştiriciler için ilham verici bir mesajınız var mı?

OKU  Bu solo olarak geliştirilen 'Dark Alliance ve Dark Souls arasındaki geçiş', bir sonraki RPG saplantım olacak şekilde şekilleniyor

Bunun bir fayda mı yoksa risk mi olduğunu bilmiyorum ama kamera önünde de kamera dışında da tamamen aynıyım! Bizi düşündüğünüz için çok teşekkür ederiz! Ne inşa ettiğimizi bildiğimizden emin olmak için tasarımımızı incelemek için uzun yıllar harcadık. Vizyonumuzu gerçekleştirmemize yardımcı olmak isterseniz, sizden haber almaktan memnuniyet duyarız.


Plott, Xbox Games Showcase ve Starfield Direct’in ardından 11 Haziran Pazar günü Twitch ve diğer platformlarda yayınlanacak olan 2023 PC Gaming Show’a ev sahipliği yapmak üzere geri dönecek. Bu arada, canlı izlemediyseniz, PC Gaming Show: 2023 Önizleme ile ortamı ayarlayabilirsiniz.


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.