Oyun Haberleri

Microsoft avukatı hakime The Elder Scrolls 16’nın 2026’da geleceğini söyleyerek Bethesda’nın çıkış takvimini 124 yıl hızlandırdı

Image for Microsoft lawyer tells judge that The Elder Scrolls 16 is coming in 2026, accelerating Bethesda

ABD kurumunun Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın alma girişimine karşı geçici bir ihtiyati tedbir talep ettiği bu haftaki FTC – Microsoft duruşması dağınık geçti. En son gaf: Bir Microsoft avukatının The Elder Scrolls 16’nın 2026’da çıkacağını iddia etmesi her yönden yanlış.

Sözleri The Verge tarafından yazıya dökülen avukat, bir yanlış anlaşılmayı düzeltmeye çalışıyordu, ancak şu sözlerle durumu daha da karıştırmayı başardı: “İki Elder Scrolls oyunu var, biri çevrimiçi, Elder Scrolls Online – yani çok oyunculu. oyun, bugün PlayStation’da. [The FTC’s lawyer is] 2026’da tek oyunculu bir oyun olarak piyasaya sürülmesi öngörülen Elder Scrolls 16’dan bahsediyoruz.”

Açıkçası, Microsoft’un avukatı “The Elder Scrolls 6” demek istedi, ancak bu yalnızca işleri bir şekilde daha kötü hale getiriyor, çünkü The Elder Scrolls 6’nın 2026’da The Elder Scrolls 16’dan daha fazla piyasaya sürülmesi beklenmiyor.

TES6 yıllar önce duyuruldu, ancak bu sadece Bethesda’nın izleyicilerine oyunu yapmayı planladığını bildirmesiydi, var olmaya yakın bir yerde olduğunun bir göstergesi değil. Geçen haftaki duruşmada, Xbox başkanı Phil Spencer, TES6’nın hala “çok uzakta olduğunu, platformların ne olacağını anlamak bile zor” ve “beş yıldan fazla uzakta” olduğunu söyledi. Axios’tan Stephen Totilo tarafından bildirildi.

Bu yanlış duruşmadaki tek hata bu değil. Diğerleri arasında, yanlış bir şekilde düzeltilmiş bir PlayStation belgesi ve geçmişteki edinme hedeflerinden bazılarını ortaya çıkaran, düzeltilmemiş ve daha sonra düzeltilmiş bir Microsoft belgesi yer alır.

Verge ayrıca duruşma sırasında PC oyunlarıyla ilgili birkaç şaşkınlık örneğini de not etti. Bugün bir noktada, FTC’nin Yargıç Jacqueline Scott Corley’e her bilgisayarın bir oyun bilgisayarının özelliklerine sahip olmadığını ifade etmekte zorlandığı bildirildi. The Verge’den Tom Warren’ın bildirdiği gibi, 27 Haziran’da Yargıç Corley FTC’yi yarıda keserek insanların iş için de bir PC kullanabilecekleri için neden sadece PC’de oyun oynamadıklarını sorduğunda benzer çizgiler boyunca komik bir değiş tokuş meydana geldi. Bize sorarsanız, yargıç bununla ilgili bir şeyler buluyor.

OKU  Uzaylı bir ayda uzay adamlarını kurtarmayla ilgili bu retro-fütürist platform oyunu, mükemmel bir Steam Deck oyunu olabilir.

Avukatların, herhangi birimizin iki cümleyle çözebileceği şeyleri açıklamakta başarısız olmalarını dinlemek zor, ama sanırım mahkemede kendiliğinden konuşmak yerine masanın arkasından yazarken, muhtemelen orada olacağımı söylemek benim için kolay. daha fazla dilini bükmek. (Gerçi muhtemelen The Elder Scrolls 16’nın çıkış tarihini yanlışlıkla açıklamazdım.)

Bugün duruşmanın son günü ve şartlar göz önüne alındığında hakimin kararı oldukça hızlı gelmeli. FTC yoluna girerse, Microsoft’un Activision Blizzard satın alımını ajansın onu sonsuza dek öldürmeye çalışabileceği Ağustos başından önce kapatması engellenecek. FTC kaybederse, Birleşik Krallık düzenleyicilerinin muhalefetiyle karşı karşıya kalmasına rağmen Microsoft, tehlikeli anlaşmayı bir an önce halletmek için elinden gelen her şeyi yapacaktır.


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.