Oyun Haberleri

Microsoft, en son Windows Çekirdeği düzeltmesinin aslında daha fazla şeyi bozabileceğini söylüyor

Windows 11 2H22 update screenshots

Microsoft, geçen Salı günü Windows 11 ve Windows 10 için Haziran 2023 güncellemesinin bir parçası olarak 63 yama yayınladı. Bunların arasında, Windows Çekirdeğinde bulunan ve bilgilerin açığa çıkmasına yol açabilecek bir güvenlik açığını düzeltmeyi amaçlayan bir düzeltme de vardı, ancak yamanın daha fazla soruna yol açabileceği ortaya çıktı.

Güvenlik açığı CVE-2023-32019 tarafından giderilir ve “Kimliği doğrulanmış bir kullanıcı (saldırgan), Windows Çekirdeğinde bilgilerin açığa çıkması güvenlik açığına neden olabilir. Bu güvenlik açığı, yönetici veya diğer yükseltilmiş ayrıcalıklar gerektirmez. Bu güvenlik açığından başarıyla yararlanan saldırgan sunucuda çalışan ayrıcalıklı bir işlemden yığın belleği görüntüleyebilir.”

Sonuç olarak, güvenlik açığı potansiyel olarak tehlikeli olsa da çoğu kişi için acil bir tehdit oluşturmamalıdır. Ancak, bunun için düzeltme olabilir.

Hata düzeltme sayfasındaki bir güncellemede Microsoft şunları söyledi (Neowin aracılığıyla):

ÖNEMLİ Bu makalede açıklanan çözüm, potansiyel bir kırılma değişikliği sunar. Bu nedenle, varsayılan olarak devre dışı bırakılan değişikliği etkinleştirme seçeneğiyle birlikte yayınlıyoruz. Gelecekteki bir sürümde, bu çözünürlük varsayılan olarak etkinleştirilecektir. Bu çözünürlüğü ortamınızda doğrulamanızı öneririz. Ardından, onaylanır onaylanmaz çözünürlüğü mümkün olan en kısa sürede etkinleştirin.”

Pencere alışverişi

Windows 11 Kare logosu

(İmaj kredisi: Microsoft)

Windows 11 incelemesi: Yeni işletim sistemi hakkında ne düşünüyoruz?
Windows 11 nasıl kurulur: Güvenli ve güvenli kurulum
Yükseltmeden önce bilmeniz gerekenler: En son işletim sistemini indirmeden önce dikkat edilmesi gerekenler
Windows 11 TPM gereksinimleri: Microsoft’un katı güvenlik politikası

Artık çalıştırdığınız işletim sisteminin buna en çok ihtiyaç duyup duymadığına bağlı olarak hata düzeltmeyi etkinleştirme veya devre dışı bırakma seçeneğiniz var. Düzeltme varsayılan olarak devre dışıdır, ancak Microsoft bir destek sayfasında ne zaman etkinleştirilmesi gerektiğini listeler.

Oyuncuların şu anda Windows ile karşılaştıkları zorluk, en son 13 Haziran güncellemesinin (KB5027231/KB5027223/KB5027219) gerçekten indirilip indirilmeyeceğidir.

OKU  Baldur's Gate 3'ün bir sonraki yaması, suçlarınız hakkında o kadar çok düşünmeniz oyunu düzeltecek ki varoluşun dokusunu bozacak

Bir yandan, makinenizde gerçekten olması gereken güvenlik düzeltmeleriyle dolu.

Öte yandan Reddit, Windows kullanıcılarının Windows’un en son sürümünün şanssız bir kullanıcının sözleriyle “bilgisayarımı resmen mahvettiğinden” şikayet ettiklerine dair anekdot niteliğindeki raporlarla dolu. Ah.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.