Oyun Haberleri

‘Mutant Ape Planet’ NFT geliştiricisi 2,9 milyon dolarlık halı çekme ile suçlandı

Mutant Ape Planet NFts

NFT soytarılığını düşündüyseniz (yeni sekmede açılır) 2022’de bitti, tekrar düşünün. Mutant Maymun Gezegeni NFT’leri (yeni sekmede açılır) BAE’de yaşayan bir Fransız vatandaşı olan kurucu Aurelien Michel, New York’taki JFK Havalimanı’nda 2,9 milyon dolarlık bir kilim çekme iddiasıyla tutuklandı – iddiaya göre “topluluk çok zehirli hale geldiği için” işlendiğini söylediği bir suç.

Suç duyurusuna göre (yeni sekmede açılır) (web3isgoinggreat tarafından tespit edildi (yeni sekmede açılır)) geçen hafta açıldı, Michel’in alıcılara “halı çekme” yaptığı, NFT satın alımları için faydalar ve ödüller vaat ettiği, ancak koleksiyonu sattıktan sonra parayla kaçtığı iddia edildi.

“İddia edildiği gibi, Aurelien Michel bir ‘halı çekme’ planı yürüttü ve kendi kişisel kullanımı için yatırımcılardan yaklaşık 3 milyon dolar çaldı. Mutant Ape Planet NFT’lerini satın alanlar, modaya uygun yeni bir koleksiyona yatırım yaptıklarını düşündüler, ancak aldatıldılar ve vaat edilen avantajlardan hiçbirini alamadılar,” diye yazdı İç Güvenlik Soruşturmalarından Sorumlu Özel Ajan Ivan J. Arvelo.

16 sayfalık şikayet (yeni sekmede açılır) Michel’in “diğer şeylerin yanı sıra eşantiyonlar, bahis özelliklerine sahip jetonlar ve ürün koleksiyonları hakkında yanlış temsiller” yaptığını iddia ediyor. NY Bölge Savcısı, NFT’ler tükendiğinde _____ “iletişimi durdurduğunu ve alıcıların fonlarını şirketin kripto para cüzdanlarından çekerek, ceplerini yaklaşık 3 milyon dolarlık yatırımcıların parasıyla doldurduğunu” iddia ediyor.

Sanal gerçeklik

(İmaj kredisi: Vana)

En iyi VR kulaklığı (yeni sekmede açılır): hangi kiti seçmelisiniz?
En iyi grafik kartı (yeni sekmede açılır): VR için ciddi GPU gücüne ihtiyacınız var
En iyi oyun dizüstü bilgisayarı (yeni sekmede açılır): VR’de masaüstünüze bağlı kalmayın

Michel’in, resmi MAP Discord’da “James” kullanıcı adıyla kullanıcıları dolandırdığını itiraf ettiği ve “Asla kilim çalmak niyetinde değildik. [pull]ancak topluluk çok toksik hale geldi.”

IRS özel ajanı Thomas Fattorusso, “Michel, suç teşkil eden davranışlarından dolayı artık NFT topluluğunu suçlayamaz,” dedi. Tutuklanması, artık kendi eylemlerinin sonuçlarıyla yüzleşeceği anlamına geliyor.”

OKU  God of War Ragnarok Oyuncusu Gna'yı En Zor Zorlukta Hasar Almadan Yener

Bir yan not olarak, Mutant Ape Planet’in farklı bir maymun temalı NFT seti olan Bored Ape Yacht Club ile hiçbir ilişkisi yoktur.

Bu dolandırıcılığın kurbanıysanız, 1-866-347-2423 numaralı telefondan HSI İhbar Hattını arayın.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.