Oyun Haberleri

NASA, evrenin doğru şekilde işleyemediği yerde dev bir soru işareti keşfetti

A question mark in space.

NASA’nın James Webb uzay teleskobu 2021’in sonlarında fırlatıldı ve 2022 yazından beri uzay ajansının uzmanları, onun çektiği evrenin olağanüstü görüntülerini yayınlıyor. Bunlar çarpıcı resimler, hepimizin ne tür karıncalar olduğumuzu anlamanıza ve insanlığın evrendeki yerini sorgulamanıza neden olacak türden ve en yenilerinden biri gerçekten bir şeyleri sorgulamanıza neden oluyor.

Demek istediğim, zaten gördün. Bu, James Webb tarafından çekilen bu görüntünün yakınlaştırılmış bir parçası ve bir soru işaretinin neredeyse mükemmel bir kozmik sunumu. Bu resimlere karşı küçük bir takıntım var ve birkaçını çerçevelettim, hatta masaüstü arka planım bile onlardan biri ama maneviyatımı bu kadar sorgulamama neden olan hiçbir şey görmedim.

Birazdan bunun gerçekte ne olabileceğine dair teoriye geçeceğiz, ama önce: kötü şakalar. Bunun beni şaşırtmasının nedeni sadece şaşırtıcı görüntünün kendisi değildi, aynı zamanda çoğu insanın anında tepkisinin bu kozmik olayı video oyunlarıyla ilişkilendirmek olduğu bir Reddit dizisi sayesinde onu ilk kez görmüş olmamdı.

RemarkableToast şunları söylüyor: “Görünüşe göre NASA’nın teslim etmesi gereken bir görevi var.” OldJames47, “bunun 10 Milyar Işıkyılı bir eskort görevi olduğunu ancak NPC’nin C’nin %1’inde hareket ettiğini” hesaplıyor. Droideater işleri harekete geçirmek için can atıyor: “Çabuk, bu görevi teslim edin, XP mükemmel olacak!”

Horrus70’den gelen bu makalenin başlığını yarım inç yaptım, “önemli değil. Alanın o kısmı henüz işlenmedi” (“kelimenin tam anlamıyla oynanamaz” diye ekler popper_wheelie). Sonra klasik bir değiş tokuş:

FarewellAndroid: “Tanrı bize o dlc ile vuruyor “

Tvscinter: “Tanrı EA ise, kaybettik.”

İnsanlar ayrıca Rocksteady’nin Arkham serisine ve çileden çıkaran Riddler ödüllerine belki de en bariz oyun bağlantısını kurdular. Buule1312, “Kahretsin, şimdi asla %100 tamamlama alamayacağım” diyor, “Yani, oraya nasıl gidebilirim?”

OKU  Valve, OLED ekranlı ve yeni Sephiroth APU'lu 'kesin birinci nesil Steam Deck'i'ni tanıttı

Zealousideal_Brick36, “Endişelenmeyin, bu bir perspektif bilmecesi,” diyor, Drkarcher22 doğru yanıtı bulmadan önce: “Uzaktan kumandalı batarangı kullanın.”

Tamam, tamam, bu kadar şaka yeter. Bazı mizahtan yoksun ruhlar, böylesine ihtişamlı bir şeyle karşılaştıklarında bu tür şeylerden şikayet ederler ama dürüst olmak gerekirse, bu olaylara mizahla yaklaşmaktan başka ne yapabilirsiniz? Uzayda bir soru işareti! Alternatif, kendi gezegenimizi nasıl yakıp yıktığımızı ve sonuçta evrenin yavaş ısı ölümünün ortasında nasıl bu kadar önemsiz olduğumuzu düşünmektir.

Gerçek yanıtlara gelince, uzmanlara geçelim. JWST’nin bilim operasyonlarını yöneten Baltimore’daki Uzay Teleskobu Bilim Enstitüsü’nün (STScI) bir temsilcisi, “Muhtemelen uzak bir galaksi veya potansiyel olarak etkileşime giren galaksiler (etkileşimleri çarpık soru işareti şekline neden olmuş olabilir),” dedi. “Kesinlikle ne olduğunu anlamak için ek takip gerekir. Webb bize pek çok yeni, uzak gökada gösteriyor; yani yapılacak çok fazla yeni bilim var!”

Fizik profesörü Matt Caplan, Space.com’a “İki farklı özellik, soru işaretinin üst kısmı gelgitle bozulan daha büyük bir galaksinin parçası olacak şekilde, arka planda kolayca galaksileri birleştiriyor olabilir” dedi. “Diğer arka plan gökadalarından bazılarının rengi göz önüne alındığında, bu en kötü açıklama gibi görünmüyor. Birleşmeler ne kadar kaotik olsa da, kıvrımlı kuyrukları onlardan uzağa uzanan çift loblu nesneler çok tipik.”

Bunun üstesinden gelemiyorum. Görüntüyü günün büyük bir bölümünde bir sekmede açtım ve ne zaman tekrar kontrol etsem hala çok gerçek dışı görünüyor, sanki NASA bizi bir photoshop ya da başka bir şeyle serseme çeviriyor. Bu şeyin beni Tanrı’ya inandıracağından endişeleniyorum çünkü gerçekten olağanüstü bir şey. Her ne kadar tekrar tekrar geri döndüğüm tepki, Aggressive_Candy5297″404 tarafından ifade edilmiş olsa da: “galaxy.png bulunamadı.”

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  League of Legends animasyon serisi Arcane hayranları için bir iyi bir de kötü haber: Sezon 2'nin çıkış tarihi var ancak yakın zamanda değil