Oyun Haberleri

15 yıllık geliştirmenin ardından, ‘reaktif bulmaca oyunu’ Storyteller önümüzdeki hafta çıkıyor, işte lansman fragmanı

15 yıllık geliştirmenin ardından, 'reaktif bulmaca oyunu' Storyteller önümüzdeki hafta çıkıyor, işte lansman fragmanı

İlk ortaya çıkışından 15 yıl sonra, masalsı bulmaca oyunu Storyteller, çıkışından sadece bir hafta sonra. Yayıncı Annapurna Interactive, dünyaya Steam’e geldiğini anlatmak için bugün yeni bir fragman yayınladı. (yeni sekmede açılır) (ve eğer ilgileniyorsanız Nintendo Switch) 23 Mart’ta.

Storyteller konsepti oldukça basittir: Size bir dizi karakter, ortam, tema ve çizgi roman paneli verilir ve bir hikaye anlatmak için bunları bir araya getirmeniz gerekir. İlginç olan nokta, yapboz parçalarının birbirine tepki verme şeklidir, hikayeler gerçekte bu şekilde ortaya çıkar.

Annapurna, “Sırları ve arzuları manipüle edin, canavarları öldürün (veya onlarla insanları terörize edin), aşıklara ihanet edin veya onları bir araya getirin” dedi. “Doğaüstü fanteziler, Shakespeare trajedileri ve yaratılış mitleri sayfalarca dolaşırken, oyuncular her ikonik hikayeyi yeniden anlatmak ya da tamamen yeni bir hikaye yaratmak için zekalarını kullanmalıdır.”

Storyteller’ı bitiş çizgisine getirmek, en hafif deyimiyle, yavaş bir süreç oldu. Aslında 2008’de bir tarayıcı oyunu olarak hayata başladı. (yeni sekmede açılır); dört yıl sonra, 2012 Bağımsız Oyunlar Festivali’nde “soyut, kısa biçimli ve geleneksel olmayan oyun geliştirme” dalında Nuovo Ödülü’nü kazandı. Bunu bir yıl sonra YouTube’daki alfa durumu videosu takip etti ve bundan beş yıl sonra geliştirici Daniel Benmergui, Annapurna ile “bitirmek * zorundayız* (yeni sekmede açılır)Oyunun daha rafine bir versiyonu, 2021’de Annapurna’nın çevrimiçi vitrininde göründü, ilk kez burada fark ettim ve şimdi bugün, nihayet buradayız.

Oyunun yanı sıra, 23 Mart’ta oyun içi müziğe dayalı 18 “canlı” parça içeren “orijinal resmi ana film müziği” de yayınlanacak. Garip olabilir gibi görünüyor.

Daha fazla gör


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Gerçekten istiyorsanız, AMD X3D CPU'nun 3D V-Cache'inde bir RAM diski oluşturabilirsiniz.