Oyun Haberleri

Naughty Dog projenin ‘daha fazla zamana’ ihtiyacı olduğunu söylediği için Last of Us çok oyunculu gelişiminin yavaşladığı bildirildi

Image for The Last of Us Part 1 will have important PC-specific features, calls for RTX 2070 Super to hit 1080p 60 fps at high settings

Haziran 2022’de Naughty Dog, The Last of Us’ın PC’ye geleceğini nihayet onayladığında, The Last of Us’a dayalı yeni, bağımsız çok oyunculu bir oyunun da geliştirilmekte olduğunu duyurdu. Başlangıçta The Last of Us 2 için bir genişleme olması gerekiyordu, ancak Naughty Dog’dan Neil Druckmann o sırada oyunun “takımın hırsının ötesine geçtiğini” söyledi ve bu nedenle onu bağımsız bir oyuna dönüştürmeye karar verildi. O sırada platformlar duyurulmadı, ancak oyunun canlı hizmet yönlerinin onu bir PC sürümü için iyi bir aday yapacağını tahmin ettik.

2023 için daha fazla bilgi sözü verildi ve bugün onu aldık, ancak muhtemelen hiçbir TLOU hayranının umduğu şey bu değildi. Naughty Dog, Cuma günü oyunun henüz gösterilmeye hazır olmadığını ve görünüşe göre bir süre daha olmayacağını duyurdu.

Stüdyo, “Birçoğunuzun The Last of Us çok oyunculu oyunumuz hakkında daha fazla şey duymak için sabırsızlandığını biliyoruz.” dedi. “Stüdyomuzun şu ana kadar yaptığı işle inanılmaz derecede gurur duyuyoruz, ancak geliştirme devam ettikçe, oyun için en iyisinin ona daha fazla zaman vermek olduğunu anladık.

“Ekibimiz, yepyeni bir tek oyunculu deneyim de dahil olmak üzere geliştirme aşamasındaki diğer oyunların yanı sıra proje üzerinde çalışmaya devam edecek; yakında daha fazlasını paylaşmayı dört gözle bekliyoruz.”

(İmaj kredisi: Yaramaz Köpek)

Bir Bloomberg raporuna göre, Naughty Dog’un ana şirketi Sony, projenin gelişimini gerçekten yavaşlattı ve kalitesini ve uygulanabilirliğini yeniden değerlendirirken proje üzerinde çalışan insan sayısını azalttı. Bu zaten üç yıldır geliştirilmekte olan bir oyun için harika bir işaret değil.

İlginç bir şekilde, Bloomberg raporu, Naughty Dog’un çok oyunculu oyununu frenleme kararının farklı bir Sony stüdyosu tarafından verildiğini söylüyor: Destiny 2’nin geliştiricisi Bungie. Bungie bu tür şeylerde uzmanlaşmıştır) ve görünüşe göre The Last of Us çok oyunculu oyunun uzun vadeli uygulanabilirliği hakkında bazı şüpheleri vardı.

OKU  Overwatch 2 Mei Oyuncusu Düşman Cassidy'nin Ultisini Kurtararak Yanlışlıkla Takımına İhanet Etti

The Last of Us çok oyunculu oyunundaki yavaşlamanın verdiği acı, Naughty Dog’un uzun süredir üstün olduğu tamamen yeni bir tek oyunculu oyunun duyurulmasıyla biraz köreldi. Ne yazık ki, PC’ye gelmesi uzun zaman alacak: PlayStation patronu Jim Ryan geçen hafta Sony’nin oyunları PC’ye getirmeye devam etmek isterken, aynı zamanda “PS5’e özel oyunların sayısını artırmaya ve PC sürümünün yayınlanması.”


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.