Oyun Haberleri

Naughty Dog, Uncharted ile bitti ama The Last of Us açık bir soru

Uncharted: Legacy of Thieves Collection

Uncharted hakkında yazmak hala garip geliyor (yeni sekmede açılır) bir PC oyun sitesinin kutsal sayfalarında, ama sanırım daha fazla kalmayacağım. Buzzfeed ile yapılan bir röportajda (yeni sekmede açılır) (GamesRadar aracılığıyla (yeni sekmede açılır)), Naughty Dog eş başkanı Neil Druckmann, stüdyonun diziden “ilerlediğini” söyledi, bu yüzden Nathan Drake’in macerasının PC’ye taşındığını tahmin ediyorum. (yeni sekmede açılır) öngörülebilir gelecek için sahip olduğu en az kişi olacak.

Yorumlar, Sony’nin Naughty Dog’a hangi projeleri takip ettiği konusunda verdiği serbestlik hakkında bir tartışma bağlamında geldi. Druckmann, “Uncharted inanılmaz derecede başarılı olmasına” ve Uncharted 4’ün stüdyonun en çok satan oyunlarından biri olmasına rağmen, seride yeni oyunlar çıkarmaya devam etmesi için Sony’den baskı hissetmediğini söyledi. Yaramaz Köpek “koyabildi [its] bu hikayedeki son fırça darbesi ve şunu söyle [its] bitti”. Tabii ki, Sony’nin en ünlü ve başarılı geliştiricilerinden biri olmak garip olurdu. yapmadı kendi projelerinizi seçmenizde size biraz alan sağlar.

Drake ve Sully’ye elveda ama Druckmann, The Last of Us’ın geleceği konusunda kesinlikle daha az emin. Potansiyel bir Last of Us 3’ün, Naughty Dog’un “aşkla ilgili bu evrensel mesajı ve ifadeyi içeren – tıpkı birinci ve ikinci oyunun yaptığı gibi – çekici bir hikaye” oluşturup oluşturamayacağına bağlı olduğunu söylüyor. Yapabilirse, o zaman “o hikayeyi anlatacak”, değilse, zaten “Bölüm 2 ile çok güçlü bir son var ve bu son olacak”.

Gerçekten öyleyse, Uncharted’ın emekliliğe girme ihtimalinden rahatsız olduğumu söyleyemem. Bu oyunlar, arkalarında pek çok yetenek ve prodüksiyon değeri olan etkileyici gösteri parçalarıdır, ancak bu noktada rotasını fazlasıyla aşmış gibi hissettiren bir seridir. Umarım en azından oyunların geri kalanını PC’de alırız – Legacy of Thieves Collection yalnızca Uncharted 4 ve Lost Legacy’yi içerir – yine de dizi o güzel geceye girmeden önce.

The Last of Us’a gelince, ilk oyunun yeniden yapımını bu Mart’ta alıyoruz (yeni sekmede açılır), ve her şeye bahse girerim 2. Bölüm çok geride kalmayacaktır. Dizi, yakın zamanda yayınlanan HBO dizisinin popülaritesi sayesinde şu anda güçlenerek güçleniyor. (yeni sekmede açılır), bu yüzden Naughty Dog’un bir sonraki hikayeyi ve onun “aşk hakkındaki ifadesini” çok geçmeden anlamayı başaracağını düşünüyorum. O zamana kadar gösteriye göz atabilir, ilk oyunun çıkışını bekleyebilir veya Fraser Brown’ın nükleer ateşli Last of Us çekimleriyle ısınmaya devam edebilirsiniz. (yeni sekmede açılır).

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Portal RTX Oyuncusu Oyunda RTX 4090 GPU Buluyor