Oyun Haberleri

Nier’in yaratıcısı Yoko Taro, garip maskesini kaybetti ve yerine daha da kötü bir şey koydu

Yoko Taro in a scary leprechaun mask.

Nier’in yaratıcısı ve tuhaflığıyla ünlü oyun geliştiricisi Yoko Taro, kişisel markasının bir parçası olarak, halka açık yerlerde taktığı, sırıtan, iskelete benzer dev bir başlığı var. Ya da böyle bir başlığı vardı.

Taro şu anda Los Angeles’ta 2023 Anime Expo’ya katılıyor ve en yeni projesi Kamierabi’yi tanıtıyor. Panel zamanı geldiğinde hayranların beklediği gibi giyinmemişti. Taro’ya göre bu, kendisi ve diğer kreatifler arasındaki bir dizi içki seansı sayesinde oldu ve bu, sarhoş bir televizyon yapımcısının Emil kafasını – Nier’in sevilen karakterlerinden birinin sürekli sırıtan küresel kafatasının büyük boyutlu bir rekreasyonu – kaybetmesiyle sonuçlandı. çubuk (teşekkürler, GamesRadar+).

Kaybına rağmen Taro, Anime Expo’da sahneye çıkıp yüzünü gösterecek değildi. Bir panelde görünen Taro, Emil maskesinden bile daha ürkütücü olan yedek kılık değiştirmesiyle izleyicilerden alkış topladı. Bir cüce cin gibi görünüyor, ama iki yıldır bükücü ve gezegendeki en kötü akşamdan kalmaya uyanmış bir cin. Taro’nun görünüşüne bir slayt gösterisi eşlik etti. Los Angeles çevresindeki maceralar.

Umarım bu uzun vadeli bir değişim değildir. Emil yeterince korkutucuydu ama bu günahtan daha çirkin. Ve muhtemelen bu, Los Angeles’ta kafa kafaya dev bir ay ile zıplayan biri olduğu anlamına geliyor.

Daha fazla gör

Taro’nun diğer son projeleri arasında, covid’in sorumlu tutulduğu bir gecikmeden önce birkaç bölüm yayınlayan Nier: Automata anime yer alıyor. Kalan bölümlerin Temmuz ayında çıkması bekleniyor. Nier oyunlarına gelince, Square Enix bu yıl Automata’nın 7,5 milyon kopya sattığını duyurdu, bu böyle sıra dışı bir oyun için oldukça inanılmaz. Yine de yakın zamanda bir devam filmi olacağı anlamına gelmez.

Varsa, umarım Square Enix pazarlama departmanı Taro’yu yeni bir kafa ile çözer. Anime Expo’daki panelin ardından Taro, insanlara geldikleri için teşekkür ederek sözlerini şöyle sürdürdü: “Maske bulursanız lütfen bana haber verin.” Lütfen.

OKU  Capcom'dan Exoprimal bu hafta sonu da bir beta testi yapıyor


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.