Oyun Haberleri

Street Fighter 6 fragmanları, sonunda Street Fighter’da iyi olacakmışım gibi davranmam için beni heyecanlandırıyor.

Street Fighter 6 fragmanları, sonunda Street Fighter'da iyi olacakmışım gibi davranmam için beni heyecanlandırıyor.

En son Street Fighter 6 fragmanı, profiline göre kameraları ve yırtıcı kuşları seven “Thunderfoot kabilesinin soyundan gelen” Lily’yi tanıtıyor. (yeni sekmede açılır)ve Street Fighter gazileri Zangief ile eski Street Fighter 4 ana oyunum Cammy’yi ortaya koyuyor. Video (yukarıda gömülü), bu hafta Sony’nin State of Play akışında yayınlandı ve SF6’nın 18 karakterlik lansman kadrosunun son açıklaması oldu. (yeni sekmede açılır).

Cammy ile aslında hiçbir zaman çok iyi olmadım – oyunum sadece “spiral ok, spiral ok, spiral ok” idi – ama muhtemelen SF4’te onunla bir Street Fighter oyunundaki diğer herhangi bir karakterle olduğumdan daha iyiydim. Kesinti yaptığına sevindim. (Eğlenceli bir detay: Fragman, Cammy’nin Street Fighter 2: The Animated Movie’de yaptığı bir hareketi içeriyor. oyun tasarımcısı @SamanthaZero tarafından fark edildi (yeni sekmede açılır).)

Burada bazı karışık hislerim var: SF6 çok eğlenceli görünüyor, ancak Street Fighter ile olan ilişkim genellikle çok fazla acı verici yenilgi içeriyor. Bunda iyi olmak, 6. sınıf arkadaşlarımın beni Street Fighter 2’de SNES’te ezdiğinden beri defalarca peşinden koştuğum ve vazgeçtiğim bir hayal. Cammy ile biraz yetenekli oldum çünkü Street Fighter 4’te iyi olmaya yemin ettim ve en az bir ay pratik yaptım, ama sonra çok çabalıyor gibi görünmeyen arkadaşlar tarafından yenildim ve tekrar pes ettim.

Daha iyisini bilmeliyim, ama şimdi SF6 yaklaştığına göre, yine Street Fighter’da iyi olma dürtüsünü hissediyorum. Wes, geçen yaz bir etkinlikte Street Fighter 6’yı oynarken gördüklerini beğendi ve ben de Street Fighter 5’in biraz doygun olmayan görünümünden sonra renkleri kazdım. Street Fighter büyüsüne kapılmamak elde değil: Zangief’in burun deliklerinden kaldırma tebeşirini üflemeden önce “benim güzel vücudum daha iyi” gibi şeyler söylemesini nasıl istemeyeyim?

Street Fighter 6’nın bu yıl 2 Haziran’da PC ve konsolda piyasaya sürülmesi planlanıyor ve Steam’de olacak (yeni sekmede açılır) her zaman olduğu gibi. İyi olup olmayacağı, olumlu ilk izlenimlerimizden sonra bile hala belirsiz, ancak bunda iyi olup olmayacağıma dair daha az belirsizlik var. En azından “sürükleyici bir tek oyunculu hikaye modu” olmasını beceremezsem, dereceli çevrimiçi oyunun stresinden kaçarken saklanabileceğim.


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Todd Howard, Fallout TV dizisine ilk bakış: 'dramatik ve karanlık' ama 'biraz göz kırpıyor' diyor