Oyun Haberleri

Şehirler: Skylines 2 geliştiricileri daha hızlı yamalar araştırıyor ve ‘devasa’ terk edilmiş vahşi köpek sürüleri için bir düzeltme arıyor

A modern city

Cities: Skylines 2 ideal olmayan bir durumda piyasaya sürüldü ve oyun hakkındaki konuşmaların çoğu Colossal Order’ın oyunun performansıyla ilgili çeşitli sorunları nasıl çözmeyi planladığı etrafında yoğunlaştı. Şimdi stüdyo, oyuncuları ilerlemesi hakkında bilgilendirmek için haftalık “CO Haftanın Sözü” özelliğini (en son 2018’de görüldü) yeniden başlattı. Spesifik olarak, en azından ilk gönderi için, çöplüklerdeki ve başıboş köpek çetelerindeki ilerlemesi. Orada neler oluyor arkadaşlar?

Colossal Order CEO’su Mariina Hallikainen tarafından yazılan bugünkü Haftanın Sözü, “hayal kırıklığı yaratan teknik sorunların gölgesinde kalan ve haklı olarak da öyle olan” oyunun lansmanına odaklanıyor.

Geliştiricilerin yayınlanmadan önce oyuncuları uyarması için yeterince kötü olan bu sorunlar, Chris Livingston’s Cities’e göre “rastgele FPS düşüşleri, yavaşlamalar ve takılmaların yanı sıra belirli binalarda rahatsız edici gölge titremesi gibi görsel sorunlar” şeklinde ortaya çıkıyor: Skylines 2 incelemesi burada PCG’de ve bu da 40 serisi güçlü bir RTX grafik kartıyla.

Hallikainen, geliştiricilerin bunun üzerinde çalıştığını ve “oyuncuların bu önemli düzeltmeleri gerekenden daha uzun süre beklememesi için yama sürecini nasıl hızlandırabileceğimizi” araştırdıklarını söyledi. CEO, oyunun ilk yamasının LOD seviyelerinde bazı ayarlamalar içermesine rağmen ekibin hala bunun üzerinde çalıştığını ve “en uygun LOD seviyelerini bulmanın görsel doğruluk ile performans arasında dengeleyici bir eylem olduğunu” ve daha fazla düzeltmenin yapıldığını söylemeye devam ediyor. “karakterler ve dişleri dahil!” yakında gelecek!

Dolayısıyla, Cities: Skylines 2’nin piyasaya sürülmesi gerektiği gibi oynanması için hala gidilecek bir yol var gibi görünüyor ve bu çalışmanın, gerçek oyundaki olağan düzeltmeler ve ince ayarlara ek olarak yapılması gerekiyor. Bana sorarsanız bu yazının en heyecan verici kısmı bu. Colossal Order yalnızca kullanıcı arayüzü hataları ve ekonomiye yönelik düzeltmeler üzerinde çalışmakla kalmıyor, aynı zamanda vatandaşların “[abandon] köpekleri büyük bir köpek sürüsünün şehirde mahsur kalmasına neden oldu.”

Ünlü bir oyun tasarımcısı değilim, ancak bu soruna gerçek çözümün bu konuya eğilmek olduğunu düşünüyorum. Şehrimi, Fallout’taki Denver gibi başıboş vahşi köpek sürülerinin yönettiği bir tür kıyamet sonrası çorak araziye dönüştürmeme izin verin.

OKU  Yaklaşık 500.000 kişi, gerçekten çıkmadan önce Steam'de Hogwarts Legacy oynuyor

Ne yazık ki bu konulardaki mükemmel fikirlerimi kimse dinlemiyor. Yine de Colossal Order, oyunculara CS2’nin bir gün oynamaya uygun bir durumda olacağına dair güvence vermek konusunda çok istekli, bu da kesinlikle piyasaya sürülmeden önce neden ertelenemeyeceği sorusunu gündeme getiriyor. Cevap büyük olasılıkla Paradox hissedarlarıyla ilgili sıkıcı bir mali meseledir ki bu, oyunda çalışan geliştiriciler ve oyunu satın alan oyuncular için utanç vericidir.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.