Oyun Haberleri

Oyuncular PS5’i Özel Oyunlardan Daha Çok Call of Duty İçin Satın Alırlar

call-of-duty-modern-warfare-2-ps5-ps4

Son zamanlarda yapılan bir ankete göre, daha fazla PlayStation oyuncusu oyun oynamak için bir PS5 satın almayı tercih ediyor. Görev çağrısı, Sony’ye özel herhangi bir başlık yerine. Yaygın sürekli popülaritesi Görev çağrısı PlayStation konsollarında Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın almasının ahlaki olup olmadığı sorgulanıyor.


Bu anket, Microsoft’un Activision’ı satın almasının Sony’nin geleceğini ne kadar önemli ölçüde etkileyeceğini anlamak için Rekabet ve Piyasa Kurumu (CMA) tarafından yapılmıştır. Bu, Microsoft’un Activision’ı ve ilgili IP’lerini devralma ihtimaline karşı çıkan daha büyük bir raporun parçasıydı. Ankete katılan oyuncuların önemli bir çoğunluğu (%89) Playstation 5’i bir veya daha fazla oyunun bulunması nedeniyle satın almayı tercih ettiğini belirtti. Bu %89’un neredeyse dörtte üçü (%73) Playstation 5 ünitesini oyun oynamak için satın aldıklarını belirtti. Görev çağrısı.

GÜNÜN GAMERANT VİDEOSU

İLGİLİ: Söylentiler: Call of Duty 2023 Sonuçta Tam Sürüm Olabilir

Verilen Görev çağrısı her zaman çok platformlu bir sürüm olmuştur, onu özellikle bir Sony konsolunda oynatmak için gerçek bir neden yoktur. Bununla birlikte, Sony ile bir pazarlama anlaşması yapıldı. MORİNA birkaç yıldır yayıncı, yani PlayStation logosu herhangi bir şeyi hemen takip etti. MORİNA Fragman son birkaç yıldır büyük bir etkinlikte düştü. Bu, özel oyun içi ile birlikte Görev çağrısı PlayStation oyuncularına sunulan içerikler, çoğu oyunseverin gözünde oldukça uzun bir süredir Call of Duty ile PlayStation’ı güçlü bir şekilde birbirine bağlıyor.

OKU  Baldur's Gate 3'ün karabasan aşk şeytanının esaret teçhizatında çok açıklayıcı bir mesaj yazılı

0_0007_Call of Duty Modern Savaş

için PlayStation 5 satın alan oyuncuların %73’üne kıyasla MORİNA, %69’u konsolu özel oyunlar oynamak için satın aldı. Belirli özel başlıklar için yüzdeler de verildi ve %41’i savaş tanrısı%39 için Bizden geriye kalanlar%37 için Marvel’in Örümcek Adamıve %25,5 için Tsushima’nın Hayaleti. Özel oyunların dışında, ankete katılan oyuncuların %45’inin Sony konsolunu Grand Theft Auto 5 özellikle. Assassin’s Creed, FortniteVe Yıldız Savaşları aynı zamanda makineyi satın almak için popüler nedenlerdi, ancak tüm bu yüzdeler, şuna kıyasla sönük kaldı: Görev çağrısı.

CMS, önerilen Activision satın alımının video oyun pazarında haksız bir avantaj yaratacağını ve sektör genelinde potansiyel genel net kayıplara yol açabilecek şekilde dengeyi bozacağını iddia ediyor. Ayrıca, pazardaki bu değişikliğin sonucunun tüketici üzerinde olumsuz bir etki olacağını önermektedir.

Aksine, CMA raporu, hedef demografisi nedeniyle, anketin önemini abarttığını kabul etti. Görev çağrısı tüketicilerin hangi konsolu satın alacaklarına karar vermeleri söz konusu olduğunda. Tutmak için 10 yıllık bir anlaşma olmasına rağmen MORİNA Sony platformlarındaki başlıklar, müteakip iddialarda bulundu. MORİNA franchise, Microsoft/Activision anlaşmasından muaf tutulabilir.

DAHA: Call of Duty: Warzone 2 – Ashika Island ile Rebirth Island’ı Karşılaştırma

Kaynak: PlayStation LifeStyle

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.