Oyun Haberleri

HoYoverse, Genshin Impact Seslendirme Sanatçısının Cinsel Taciz İddialarına Yanıt Verdi

Tighnari-Genshin-Impact

Eleştirmenlerce beğenilen oyunun geliştiricisi HoYoverse Genshin Etkisi, seslendirme sanatçılarından birine yönelik cinsel taciz iddialarına ilişkin açıklama yaptı. Oyun endüstrisi, diğerleriyle birlikte, cinsel tacizi ele almakta zorlandı, ancak mağdurları desteklemeye yönelik artan ilgi ve çabalar nedeniyle, kamu söylemi, taciz edici davranışlara karşı çıkanları daha kabul eder hale geldi. Bu değişim, ABD Kongresi’ne ulaşanlar da dahil olmak üzere, bu konuları ele almanın önemini vurgulayan, yıllarca süren bilinçlendirme çabalarının sonucudur.

GÜNÜN GAMERANT VİDEOSU

Bu sorunun talihsiz bir örneği, seslendirme sanatçısı etrafında devam eden tartışmadır. Genshin Etkisi, Elliot Gindi. En çok Tighnari’yi seslendirmesiyle tanınan Gindi, sosyal medya platformları aracılığıyla hayranlarını tımarlamak ve cinsel tacizde bulunmakla suçlanıyor. Skandal, eski Discord ve Twitch moderatörlerinden biri, üç suçlayıcının sohbet günlüklerini içeren 19 sayfalık bir belge yayınladığında patlak verdi. Belge, Gindi’nin 2022’nin sonları boyunca duygusal istismar, şantaj ve transfobik açıklamalarda bulunduğunu iddia ediyor.

İLGİLİ: Genshin Darbe Fanı Etkileyici Xiao Kedi Figürü Yapıyor

Suçlayıcılar, Gindi’nin popülaritesini içinde kullandığını iddia ediyor. Genshin Etkisi‘ın oyuncu topluluğu, iddia edilen taciz sırasında bazıları reşit olmayan hayranlara yönelik cinsel tacizde bulunacak. İddialara yanıt olarak HoYoverse, hayranlarına, oyun topluluğuna ve etkilenen herkese verilen zarardan dolayı derin pişmanlık duyduğunu ifade eden bir açıklama yaptı. Şirket, seslendirme stüdyosu da dahil olmak üzere hem dahili ekiplerinin hem de harici ortaklarının acil bir çözüm bulmak için çalıştığını ve herkesi gelişmelerden haberdar edeceğini duyurdu.

OKU  Minik motorlarınızı çalıştırın, bir Hot Wheels Unleashed devam filmi yolda

Gindi’nin kendisi de bir açıklama yaparak bazı suçlamaların doğru olduğunu kabul etti ve uygunsuz davranışlarından dolayı özür diledi. Bununla birlikte, tüm etkileşimlerinin rızaya dayalı olduğu ve reşit olmadığını bildiği herhangi bir kişiyi derhal reddettiği konusunda ısrar ederek, tımar etme ve zorlama iddialarını şiddetle reddediyor. Ayrıca, transfobik davranış sergileme iddialarını da reddediyor.

Elliot Gindi’nin eylemleri, her iki tarafça da yaygın bir kınama yarattı. Genshin Etkisi oyundaki topluluk ve diğer ses aktörleri. Yakın tarihli bir tweet’te, seslendirme sanatçısı Brianna Knickerbocker Genshin Etkisi Hu Tao karakteri, onu eylemlerinden sorumlu tutmanın ve etkilenmiş olabilecek kişilere destek sunmanın önemini vurguladı.

Cinsel taciz, hiçbir işyerinde yeri olmayan yıkıcı bir güven ve haysiyet ihlalidir. Bu davranışta bulunanlar, yaptıklarının hesabını vermeli ve seçimlerinin sonuçlarına katlanmalıdır. Kendisine yöneltilen bazı suçlamaları zaten kabul etmiş olan Gindi’nin durumunda, yolculuğunun onunla olduğunu varsaymak güvenlidir. Genshin Etkisi sona erdi.

Genshin Etkisi şimdi PC, PS4, PS5 ve mobil cihazlar için kullanılabilir. Bir Switch sürümü geliştirme aşamasındadır.

DAHA: Respawn Eğlence Tacizinin Açıklanması

OKU  Pokemon Fan, Pokemon Kartlarını Kullanarak İnanılmaz Eevee ve Umbreon Sanatı Yaratıyor

Kaynak: Gamesradar

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.