Oyun Haberleri

Baldur’s Gate 3 yayınında kız arkadaşının Lae’zel’le yatmasını izlemek Shadowheart’ın seslendirme sanatçısını tamamen şaşkına çevirdi: ‘Ne diyeceğimi bilmiyorum’

Lae

GamesRadar tarafından tespit edildiği üzere, herkesin en sevdiği kafa sallayan akıllı makine Shadowheart’ın arkasındaki ses olan Jennifer English, şu anda oyun oynuyor: Baldur’un Kapısı 3 ortağı Aliona Baranova (aynı zamanda oyunun performans direktörü) ile Twitch’te.

Ancak Baranova’nın karakteri biraz Gith aşkıyla meşgul olduğunda, normalde sağlıklı olan akış şımarık bir hal aldı.

Oyunun yayın dostu çıplaklık filtreleri açık ve iyi yerleştirilmiş bazı yapraklar sayesinde Lae’zel’in savaşa yatkın vücudunu belirgin şekilde daha az çekici hale getiriyor. Ancak Amelia Tyler’ın hoş anlatımları gösteriyi çalarken ikilinin kendiliğinden alevlenmesine engel olmuyor.

“Bu çok tuhaf çünkü Dev’i gördük [Lae’zel’s voice actor] Bugün,” diyor İngilizce, ancak uçuşa geçen bir şahinin sesi olarak tanımlayabileceğim bir heyecan gürültüsünün ardından. “Bunu beğendim. [Baranova’s character] yalınayak, hava oldukça sıcak” diye devam ediyor ve kendini düzeltmek için acele ediyor: “Ayaklar ısırılmıyor, tıpkı özgüven gibi.”

Bu arada Baranova biraz erimeye başlıyor: “Saygılı bakıyor, saygılı bakıyor.” Bundan sonra olanlar çoğunlukla sadece… panikli sesler. Lae’zel, karakterinin ağzını açmasını istediğinde, Baranova ölü taklidi yapan bir keseli sıçan gibi kanepeye tutunmaya ve kalas yapmaya devam ediyor. Dürüst olmak gerekirse aynı.

“Ne diyeceğimi bilmiyorum, ne diyeceğimi bilmiyorum.” İngilizce eylem bittikten sonra kelimelere uzanıyor ve izleyicinin gün batımı sonrası ışıltısının tadını çıkarıyor. Sonunda Lae’zel’in “sarılmadığını” söylüyor ki bu bana yetersiz geliyor. Bir süre sessizliğin ardından Baranova soruyor: “Bu benim için iyi oldu, senin için de iyi oldu mu?”

Her şeyin kendi başınıza oynandığını görmek istiyorsanız, aşağıdaki VoD’de 35 dakika civarında izleyebilirsiniz.

Dürüst olmak gerekirse, ikisinin de bir hayranının olmasına sevindim, aksi takdirde eminim kendi ülkemde Baldur’s Gate 3’ün neden olduğu nükleer erimeyi haber yapıyor olurdum. Bu ikisi, oyunun en inatçı arkadaşının buharlılığıyla pusuya düşürülen ilk kişiler değil; bir süre önce Robert Jones’un tüm aşk hayatı planları da Gith tanrıçası tarafından tamamen raydan çıktı. Ben şahsen daha çok bir Karlach adamıyım ama onun sözlerinin benim adıma konuşmasına izin vereceğim: “Allah kahretsin, Lae’zel başka bir şey.”

OKU  Düşmanlarınızı öylesine sert bir şekilde yere sermeye adanmış bir Remnant 2 yapısı var ki, asitte boğulup kan kaybından ölsünler

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.