Oyun Haberleri

QuakeCon, 2023’te yüz yüze geri dönecek, ancak bazı büyük değişikliklerle birlikte

QuakeCon, 2023'te yüz yüze geri dönecek, ancak bazı büyük değişikliklerle birlikte

Bethesda Softworks, Covid-19 salgını nedeniyle üç yıl yalnızca çevrimiçi olarak kaldıktan sonra, QuakeCon’un 2023’te yüz yüze aksiyona geri döneceğini duyurdu.

id Software patronu Marty Stratton, “QuakeCon, yılın en sevdiğimiz etkinliği ve inanılmaz QuakeCon topluluğumuzu nihayet tekrar yüz yüze görmek, oyunları kutlamak ve tüm hafta sonu binlerce arkadaşımızla birlikte eğlenmek için sabırsızlanıyoruz” dedi. “Geri döndüğümüz ilk yıl için QuakeCon 2023, hayranların favorisi BYOC’ye ve QuakeCon’u 25 yılı aşkın süredir en iyi oyun buluşması yapan oyunculara odaklanıyor.”

BYOC, “Kendi Bilgisayarınızı Getirin” anlamına gelir ve kulağa tam olarak şu şekilde gelir: Kendi bilgisayarınızı getirin ve tüm etkinlik boyunca devam eden devasa, kesintisiz bir LAN partisine bağlanın. LAN, yalnızca boyutuyla değil – aynı anda binlerce PC’den bahsediyoruz – aynı zamanda kasa modlarının gösterişliliğiyle de dikkate değerdir. (yeni sekmede açılır) her zaman etkilemekte başarısız olan ekranda.

Önceki yıllarda, QuakeCon’a genel giriş ücretsizken, BYOC’ye katılmak isteyen herkes bir bilet almak zorundaydı. Bununla birlikte, 2023 için, Bethesda LAN’da her şey dahil olacak ve sergi salonunu ve genel giriş erişimini bırakacak: Bethesda, “QuakeCon 2023, girişin önceden kayıtlı BYOC misafirleri ile sınırlı olduğu, yalnızca biletli bir etkinlik olacak” dedi.

Daha fazla gör

Diğer çoğu büyük oyun kongresi gibi, QuakeCon da yalnızca ABD’de 1,1 milyondan fazla ölüme neden olan Covid-19 salgını nedeniyle 2020-2022 için yalnızca çevrimiçi olmayı seçti. Ancak CDC’ye göre günlük ölüm sayısı şu anda 300’ün altında (yeni sekmede açılır)ABD hükümeti geçtiğimiz günlerde Covid-19 “halk sağlığı acil durumunun” 11 Mayıs’ta sona ereceğini açıkladı.

BYOC mega-LAN’a odaklanılmasına rağmen, QuakeCon 2023’te topluluk etkinlikleri, masa oyunları, QuakeCon Finals Party ve Quake World Championships gibi görülecek ve yapılacak başka şeyler de olacak. Tam bir program “yakında” duyurulacak.

OKU  Warner Bros., Superman gibi serileri "her zaman açık" canlı hizmet tarzı oyunlara dönüştürmek istiyor; bu da yıllardır denediğinden bir şekilde farklı


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.