Oyun Haberleri

Sony, PlayStation Oyuncularının İyileşmesine Yardımcı Olmak İçin Patent Aldı

fortnite align star sensors

sony en azından yakın zamanda alınmış bir patente göre, oyuncuların oyun becerilerini geliştirmelerine yardımcı olacak yeni bir program üzerinde çalışıyor olabilir. Deneyimli herhangi bir FPS veya dövüş oyunu hayranının onaylayacağı gibi, oyun oynamak pratik gerektirir. gibi oyunlar için çevrimiçi lobiler Görev çağrısı genellikle söz konusu oyunun daha ince noktalarını henüz öğrenmemiş yeni gelenlerle doludur – ve genellikle daha deneyimli oyuncular tarafından düzgün bir şekilde alışma şansı bulamadan önce çıkarılırlar.

GÜNÜN GAMERANT VİDEOSU

Bu, aşağıdaki gibi çevrimiçi başlıklara girmeyi sağlayabilir: Fortnite özellikle her oyunda temel bilgileri öğrenmelerine yardımcı olacak özel bir öğretici bulunmadığından, yeni başlayanlar için sinir bozucu. gibi co-op oyunları bile Elden Yüzüğü öğrenmesi zor olabilir, bu da PlayStation oyuncularının en sevdikleri oyunları pratik yapmaları için evrensel bir seçenek fikrini ilginç ve çekici bir fikir haline getirir. Neyse ki Sony, hem yeni gelenler hem de savaşta sertleşmiş sanal savaşçılar için tam da bunu yaratmayı hedefliyor gibi görünüyor.

İLGİLİ: Sony’ye Ticari Sırlarını Microsoft’a Açıklama Emri Verildi

Sadece birkaç hafta önce Sony Interactive Entertainment, oyuncuların birkaç farklı türde becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmak için “Sanal Dojo” adını verdiği şey için bir hastayı başvurdu. Bu hastada yer alan görüntülere göre birinci şahıs nişancı oyunları, yandan kaydırmalı platform oyunları ve hatta dövüş oyunları için 2D ve 3D oyun ortamlarını simüle eden sanal bir ortamdan oluşacaktı. Patent, oyuncuların düğme kombinasyonları gibi gerçek oyunlardan eğitim verilerini içe aktarabileceğini ve oyuncunun beceri düzeyini analiz ettikten sonra programın, oyuncunun hangi alanlarda gelişmesi gerektiğine bağlı olarak kişiselleştirilmiş bir müfredat oluşturacağını iddia ediyor.

OKU  Phantom Liberty, bütçeye göre Projekt'in şimdiye kadar yaptığı⁠ en büyük eklenti CD'si olacak

Yakın zamanda dosyalanan bir Sony hastası için, yeni bir ortamda FPS egzersizi yapan bir oyuncuyu gösteren bir görüntü.

Bu, Sony’nin bu yıl sunduğu birçok ilginç patentten sadece biri. Bu son belgelere göre Sony’nin, bir PS5 sahibinin oyun alışkanlıklarını inceleyen ve onlara önerilerde bulunan bir yapay zeka asistanı ve patronun sonunda bir çocuğun oyununu otomatik olarak duraklatabilen akıllı bir ebeveyn kontrol sistemi üzerinde çalıştığı söyleniyor. savaş veya başka bir doğal durma noktası. Yine de üçüncü bir patent, bir oyuncunun oyun içi ortama verdiği duygusal tepkiyi ölçen ve anında değişiklik yapan bir programı açıklıyor.

Tüm bu yeni hastalar ilginçtir, ancak oyuncuların en sevdikleri oyunları oynamak için kullanabilecekleri sanal bir dojo, hem yeni hem de deneyimli oyuncular için en yararlısı olabilir. Yeni gelenler için bu dojo, gerçek bir rakibe karşı canlı bir maçta olma baskısı olmadan çevrimiçi oyunları daha iyi tanımak için kullanılabilir. Daha tecrübeli oyuncular için, becerilerini keskinleştirmeye ve daha önce eksik olabilecekleri birkaç alanı tamamlamaya yardımcı olmak için kullanılabilir. Sadece zaman gösterecek Sony’nin En yeni “sanal dojo” patenti böyle bir özelliğin önünü açacak ancak PlayStation için olasılıklar hayranlar sınırsız görünüyor.

DAHA FAZLA BİLGİ: PlayStation’ın Elde Taşınabilir Cihazlarla Sınırı Neden DS’ye Karşılaştırıldığında Sönük Kaldı?

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.