Oyun Haberleri

Silent Hill 2 remake stüdyosu Bloober Team, ‘psikolojik korku’ oyunlarıyla bittiğini, buradan itibaren ‘kitlesel pazar korkusu’ olduğunu söylüyor

Guy looking in mirror

Yaklaşan Silent Hill 2 versiyonunun yapımcısı Bloober Team aklınızı kaçırıyor. Stüdyo CEO’su Piotr Babieno, Engadget ile yaptığı bir sohbette, orijinal Layers of Fear oyunlarının UE5 uyumlu bir yeniden yapımı olan Layers of Fear’ın bu ay piyasaya sürülmesinin “psikolojik korku oyunları yapma çağının” kapanışına işaret ettiğini söyledi. Bundan sonra, Bloober bunun yerine çok daha geniş bir izleyici kitlesine ulaşacağını tahmin ettiği “kitlesel pazar korkularına” odaklanacak.

Daha basit bir ifadeyle, bu, Bloober’ın titreşim ağırlıklı, orta bütçeli korku yürüme simülasyonlarından uzaklaşıp daha aksiyon odaklı, oyuncu odaklı şeylere dönüştüğü anlamına geliyor. Babieno, geçmişte stüdyonun “hikayeye odaklandığını … ruh haline odaklandığını … grafiklerin ve müziğin kalitesine odaklandığını” ancak “oyun mekaniğine çok fazla ilgi göstermediğini” söylüyor. Görünüşe göre şirketin “Bloober Team 3.0″a dönüşmesini sağlayacak bir sürecin parçası olarak her şey değişmek üzere.

Layers of Fear, Bloober Team 2.0’ın son heyecanıysa, Silent Hill 2’nin yeniden çevrimi de stüdyonun yeni felsefesinin ilk vitrini olacak. Bloober CEO’su, “Bir sonraki oyunlarımızın çok daha kitlesel pazar odaklı olması gerektiğine karar verdik,” dedi, “Fikirlerimizi DNA’mızla, çevre veya hikaye anlatımı yoluyla değil, eylem yoluyla iletmek istiyoruz,” dedi Babieno, Engadget’a , “Böylece gelecekteki tüm oyunlarımız çok sayıda oyun mekaniğine sahip olacak. Çok daha büyük olacaklar.”

Öyleyse, sanırım titreşimlerden çok aksiyona öncelik veren bir Silent Hill 2 yeniden yapımına hazırlanın. İtiraf etmeliyim ki, bu konuda biraz şüpheciyim. Bir şey için – kişisel olarak hiç oynamamış olmama rağmen – benim anladığım kadarıyla Silent Hill 2 büyük ölçüde tam da çok ürkütücü ve atmosferik olduğu için seviliyor. Bir diğeri için, Bloober’ın önceki oyunlarının oyun ağırlıklı bölümleri (özellikle Observer’daki can sıkıcı otomatik arıza gizlilik bölümlerini düşünüyorum) her zaman harika bir zaman olmadı.

Ama belki de korkularım yersiz. Ne de olsa, Layers of Fear (2023) incelememiz oyuna %90 puan verdi ve oyunu “Bloober Team’in şimdiye kadar çıkardığı en iyi oyun” olarak nitelendirdi. O öyleydi Ancak Bloober Team 2.0, Bloober Team 3’ün neler yapabileceğini kim bilebilir?

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Forza Motorsport'un 'ideal' sistem gereksinimleri RTX 4080 ve NvME SSD'yi gerektiriyor