Oyun Haberleri

Counter-Strike: Global Offensive, bir ay içinde ikinci kez tüm zamanların oyuncu rekorunu kırdı

CS:GO

30 gün önce, Counter-Strike: Global Offensive patron gibi eşzamanlı oyuncular için tüm zamanların rekorunu kırdı (yeni sekmede açılır). Oyunun bu yinelemesi on bir yaşında, Counter-Strike ise 1999’dan beri var. Henüz bir ay sonra CS:GO bunu yine yaptı: Bu hafta sonu aynı anda 1,4 milyon oyuncuyla yeni bir zirveye ulaştı.

Bir önceki rekor Şubat 2023’te 1,32 milyondu. Yeni rekora SteamDB başına 11 Mart Cumartesi 13:00 UTC’de ulaşılmıştı. (yeni sekmede açılır), ve aynı anda 1.420.183 oyuncu. Oyunun piyasaya sürülmesinden bu yana bu tür sürekli büyüme dikkat çekicidir ve çoğu kişi neden şimdi olduğu konusunda teoriler geliştirirken, herhangi bir yanıt eninde sonunda oyunun temel ilkelerine geri döner. Valorant çıktığında bunun beni CS:GO’dan uzaklaştıracak oyun olabileceğini düşündüm. Bu uzun sürmedi.

CS:GO twitter hesabı, yeni kilometre taşını kabul etmek için hayranlara memlerle eziyet etmekten bir ara verdi, sanırım mütevazi bir şaka diyebileceğiniz bir şeyle.

Daha fazla gör

Ayrıca şunu da belirtmekte fayda var, bu rastgele bir zirve değil, sürekli yüksek oyuncu sayılarını yansıtıyor. Son 24 saatte CS:GO, 1,41 milyonla rekoru kırarak neredeyse rekoru kırıyordu, bu yazının yazıldığı sırada ise bir milyondan fazla oyuncu oradaydı.

CS: GO en iyi koşullarda başlamadı ve ilk birkaç yıl büyük değişiklikler gördü. Counter-Strike iyiliğinin özüne ek olarak, onu gerçekten kurtaran şeyin 400 dolarlık bıçaklar olduğu konusunda çok iyi bir tartışma yapabilirsiniz. (yeni sekmede açılır). Ancak inanılmaz bir şekilde bir konsol bağlantı noktası olarak başlayan bir şey, şimdi tüm zamanların en rekabetçi FPS’si olarak duruyor (yeni sekmede açılır)Steam’in açık ara en popüler oyunu.

Bununla ilgili ilginç bir bağlam parçası, Counter-Strike topluluğunun şu anda ateşli bir aşamada olmasıdır. oyunun yeni bir sürümünün olasılığı hakkında (yeni sekmede açılır)Bu, ister CS:GO’nun Valve’ın Source 2 motoruna, ister gerçek bir Counter-Strike 2’ye taşındığı anlamına gelsin. Valve sessiz kalıyor, ancak bazı veri tabanı sızıntıları ve bazı e-spor figürlerinden gelen iddialar sayesinde, hayranlar kesinlikle kopya çekiyor: Görünüşe göre birçoğu kafalarını her şeyden uzaklaştırmak için CS:GO oynuyor.

OKU  Astarion'un seslendirme sanatçısı Baldur's Gate 3'ü çalalım


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.