Oyun Haberleri

Alan Wake 2’nin genişletmelerinden biri bizi Kontrol’e geri götürecek gibi görünüyor

Alan Wake 2 screenshot detail

Alan Wake 2 bugün çıktı ve PC’deki korkutucu sistem gereksinimleriyle ilgili bazı endişelere rağmen (neyse ki yanlış yerleştirilmiş gibi görünüyor) çok iyi gidiyor: İlk incelemeler çoğunlukla olumlu yönde parlıyor. (Kendi incelememizi yakında yayınlayacağız.) Mücadele eden yazarın yeni öyküsünün artık kapıda olmasıyla Remedy, dünyaya gelecek bölümler için aklında ne olduğuna dair bir fikir verdi.

Orijinal Alan Wake’in iki DLC genişletmesi vardı: The Signal ve The Writer ve bu aynı zamanda Alan Wake 2 için de geçerli olacak: Remedy’nin Alan Wake 2 SSS bölümünde açıklandığı gibi, her biri Night Springs ve The Lake House olmak üzere iki ücretli genişletme planlanıyor. Bunlardan biri “Alan Wake 2’de yeni hikayeler anlatacak ve heyecan verici bir oyun sunacak.”

İlk genişleme paketi olan Night Springs, SSS’de “görüler ve hayaller hakkında. Kurgu yazılır ve gerçekleşir. Kurgu çöker ve yalnızca sayfadaki kelimeler olarak kalır” ifadesi yer alır.

“Alan Wake dünyasından birkaç tanıdık karakter olarak oynayın ve Alan Wake dünyasında geçen kurgusal bir TV şovu olan Night Springs’in birden fazla müstakil bölümünde açıklanamayan şeyleri deneyimleyin.”

Night Springs, orijinal Alan Wake’de Alacakaranlık Kuşağı benzeri bir televizyon programı olarak çıkış yaptı ve Quantum Break’te de yer aldı, ancak Remedy’nin Alan Wake 2’deki konseptle çok daha derinlere inmeyi planladığı açık.

İkinci genişleme potansiyel olarak daha da ilginç. SSS’a göre “Göl Evi, Cauldron Gölü kıyısında, bağımsız bir hükümet kuruluşu tarafından bir şeyler ters gidene kadar gizli araştırmalar yürütmek üzere kurulmuş gizemli bir tesistir.” “Göl Evi’ni keşfedin ve Saga Anderson ile Alan Wake’in gerçekleri yeniden çarpışırken iki ayrı maceraya atılın.”

Bana öyle geliyor ki Lake House, Remedy’nin The Oldest House adlı bir üsten doğaüstü araştırmalar yürüten karanlık bir devlet kurumunu konu alan boyut atlamalı nişancı oyunu Control’e bir şekilde bağlanacak. Hangisi uyuyor: Control’ün ikinci genişletmesi AWE, Alan Wake evreniyle doğrudan bağlantılıdır.

OKU  Finaller, The Game Awards'ta yeni bir harita ve battle pass ile sürpriz bir şekilde başlatıldı

Aslında bunların hepsi paylaşılan bir evren: Stüdyonun “Çare Bağlantılı Evren” olarak adlandırdığı şey, görünüşe göre on yıldan fazla bir süredir üzerinde çalıştığı bir şey. Alan Wake’deki çok tuhaf olayların, Control’de kontrolden çıkan ve Control: AWE’de geçişe yol açan bir “Altered World Olayı” olduğu ortaya çıktı.

Genişletme tarihleri ​​listelenmemiş ancak Remedy IGN’e Night Springs’in şu anda 2024 baharının sonlarında çıkmasının beklendiğini ancak bunun değişebileceğini söyledi. Remedy’nin Alan Wake 2 SSS bölümü ayrıca Yeni Oyun+ modunun ve fotoğraf modunun yolda olduğunu doğruluyor, ancak bunların tarihleri ​​de henüz kesinleşmedi.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.