Oyun Haberleri

Sonic gişe listelerinde hızla yükseldikten sonra Sega, Persona ve Yakuza’yı beyazperdeye ve Roblox’a da getirmek istiyor

Persona 3, 4 and 5

Sega bugün haber sayfalarımızı oldukça süslüyor. İlk olarak sendikalı işçilerin adil olmayan iş uygulamaları iddialarına maruz kaldıkları için ve şimdi de Persona ve Yakuza serisini temel alan filmlerin olasılığından bahsettikleri için. Biraz tuhaf bir geçiş ama size dağıtılan eli oynarsınız.

Operasyon şefi Shuji Utsumi, yakın zamanda CNBC ile yaptığı bir sohbette şirketin transmedya hedeflerinden bahsetti ve Sonic the Hedgehog filmlerinin olağanüstü başarısının Sega’nın diğer popüler özellikleri ve bunlarla neler yapılabileceği hakkında düşünmesine neden olduğunu söyledi.

“Başka IP’lerimiz var [besides Sonic]Utsumi, uyarlanabilecek diziler olarak özellikle Persona ve Yakuza’ya dikkat çekerek şunları söyledi: “Birçok farklı kategoride olmaya çalışıyoruz… tüm bu IP’ler yakın zamanda oyun dışında başka bir yerde olabilir.”

Utsumi için “Oyunların dışında başka bir yer” demek, film anlamına geliyor, evet, Sega’nın daha önce Persona serisi için önerdiği bir olasılık ama iş bununla bitmiyor. Utusmi, beni olumlu bir şekilde neolitik hissettiren bir ifadeyle, Persona’nın tanrı öldürücü gençlik eğlencelerinin ve Yakuza’nın cıvıl cıvıl aşırı şiddetinin, her gün milyonlarca kişinin oynadığı ücretsiz oyun platformu “Roblox gibi” bir yere getirilebileceğini öne sürdü. gün.

Utsumi muhtemelen Roblox’u gündeme getirmek için daha iyi bir zaman seçebilirdi – en son cinsel içerik ve tımar konusunda endişe duyan ebeveynlerin ona karşı açtığı toplu dava haberlerinde yer alıyordu – ancak bu, Sega’nın medyasının ne kadar geniş kapsamlı olduğunun bir göstergesi. hırsları en popüler franchise’ları içindir. Bu aynı zamanda Roblox’un ne kadar devasa bir hale geldiğinin de bir göstergesi: o kadar büyük ki aslında Sega’nın rakibi değil, film ve televizyonun yanı sıra başka bir medya türü.

Joker ve Kiryu’yu büyük ekranda ve hayatınızdaki tüm çocukların cep telefonlarında görmeye hazır olun. Belki başka Sega ürünleri de oraya gelecektir. Utsumi sadece Persona ve Yakuza’nın isimlerinden bahsetse de Sega’nın “diğer klasik IP’leri de yeniden canlandırmayı düşündüğünü” söyledi. Sonunda Alex Kidd beyazperdede hak ettiği muameleyi görecek.

OKU  Komik Dead Space Klipsi, Oyuncuların Hat Tabancasını Kullanırken Neden Dikkatli Olması Gerektiğini Gösteriyor

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.