Oyun Haberleri

Sherlock Holmes stüdyosu Frogwares, Ukrayna’daki hayata meydan okuyan bir bakış açısı paylaşıyor

Flag of Ukraine

Ukraynalı stüdyo Frogwares, Rusya’nın anavatanını işgali hakkında çok açık sözlü. Çalışanlar Ukrayna’nın başkenti Kiev’den kaçmak zorunda kaldı (yeni sekmede açılır) Mayıs ayında, ancak sadece birkaç gün sonra Frogwares yepyeni bir proje üzerinde çalışmaya başladığını duyurdu. (yeni sekmede açılır)Stüdyo, kısmen bir meydan okuma eylemi olarak: “Hayatlarımızı bozmak ve mahvetmek umuduyla ülkemize girebileceklerini düşünenlere açık bir orta parmak” dedi. Frogwares’in ilk oyunu olan Sherlock Holmes: The Awakened’ın yeniden çevrimi için Ağustos ayında düzenlenen bir kitle fonlaması kampanyasının bir ödülü olarak, aynı zamanda takipçilere Rus kuvvetlerine ateşlenecek top mermilerine mesajlar koyma şansı verdi ve eleştirileri kesinlikle reddetti. (yeni sekmede açılır) hareketin

Dün stüdyo, Twitter’da oyunun durumuyla ilgili değil, Ukrayna’daki yaşamla ilgili bir durum güncellemesi paylaştı.oldukça zor“son birkaç aydır.

Frogwares, “Göreceli bir ‘sakinlik’ yazından ve bir tür rutin yaratma yeteneğinden sonra, Ekim ayında başlayan füze dalgası ve intihar insansız hava aracı saldırıları bizi zihinsel olarak oldukça etkiledi.” “Her sabah, başka bir normal gün olmasını umarak uyanırsın. Bunun yerine ihtiyacın olan [to] her an patlamalarla karşılanmaya hazır olun.

“Bu olduğunda, ailenizi ve evcil hayvanlarınızı toplar ve bodrumlara, barınaklara veya banyolara girersiniz. Hava saldırısı sirenleri, uçaksavar ateşi ve füze patlamaları ile çevrili bir denizde yapabileceğiniz tek şey orada oturup bunun olup olmadığını merak etmek. senin zamanın.”

(İmaj kredisi: Frogwares (Twitter üzerinden))

(yeni sekmede açılır)

Stüdyo ayrıca Ukrayna’yı rahatsız etmeye devam eden “dönen elektrik kesintilerine” ve su, ısı ve internet bağlantısı kesintilerine de dikkat çekti. Ukrayna’nın karşı saldırılarının Rus güçlerini Kharkiv ve Herson bölgelerinden dışarı atmasının ardından Rusya, başta Ukrayna’nın elektrik şebekesi olmak üzere ülkenin altyapısını drone ve füze saldırılarıyla hedef almaya başladı. Frogwares’in bu konuda da bazı keskin yorumları vardı.

Stüdyo, “Ukrayna savaş alanında her kesin galibiyet aldığında (ki bunu hepimiz kesinlikle kutlayacağız), ertesi gün Rusların kırılgan küçük egolarıyla sivil hedeflere saldırmasına da hazır olmalıyız.” tweet attı (yeni sekmede açılır). “Başlattıkları bir savaşı başka nasıl kazanabileceklerine dair fikirleri tükenen işe yaramaz korkaklar, bu yüzden sıradan insanları demoralize etmeye, dondurmaya ve aç bırakmaya çalışıyorlar.”

OKU  GOG bu sevimli küçük ada macera oyununu ücretsiz veriyor

Frogwares, kendi bakış açısından sivillere yönelik sürekli saldırıların amaçlanan etkinin tam tersini yarattığını söyledi: “Bu bize neden direnmeye, savaşmaya devam etmemiz ve asla müzakere etmeyi düşünmemiz gerektiğini hatırlatıyor.” Stüdyo açıkça Ukrayna’nın tamamı adına konuşmuyor, ancak bunun oldukça yaygın bir duygu olduğunu düşünmeliyim.

(İmaj kredisi: Frogwares (Twitter üzerinden))

(yeni sekmede açılır)

Frogwares, “Bu korkunç zamanda bir şekilde bizimle birlikte olan herkese teşekkür ederim.” dedi. tweet attı (yeni sekmede açılır). “Hepinize iyi bir tatil tatili geçirmenizi umuyoruz ve yakında 2023’te görüşürüz.”


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.