Oyun Haberleri

Sonic ortak yaratıcısı, içeriden öğrenenlerin ticaretinden suçlu bulunduktan sonra 1,2 milyon dolar para cezasına çarptırıldı

Yuji Naka presents Balan Wonderworld while dressed in a top hat and neckerchief.

Sonic ortak yaratıcısı ve Balan Wonderworld yönetmeni Yuji Naka, içeriden öğrenenlerin ticaretinden suçlu bulundu ve Tokyo Bölge Mahkemesi ona 1,2 milyon dolar para cezası ve dört yıl ertelenmiş iki buçuk yıl hapis cezası verdi.

Savcıların geçen ayın başlarında vermek için ateşledikleri cezadan çok da uzak değil, tek istisna, Naka’nın mahkemenin herhangi bir şartını ihlal etmedikçe veya başka kötü bir anlaşmazlığa düşmedikçe gerçek hapis cezasından kaçınacağını görecek olan dört yıl ertelenmiş hapis cezasıdır. bu süre zarfında yasa. SEGAbits’in tercüme edilmiş bir özetine göre, savcılığın aksi yönde ısrar etmesine rağmen Naka’nın “pişmanlık” gösterdiği ve bu da cezanın ertelenmesine yol açtığı söylendi. Yine de para cezası büyük ölçüde aynı kaldı, Japon çıkışlı Jiji kendisine 2 milyon Yen (yaklaşık 14.000 $) para cezası artı 171 milyon Yen (yaklaşık 1.2 milyon $) ceza verildiğini bildirdi.

Daha fazla gör

Naka ilk olarak Kasım 2022’de diğer iki çalışanla birlikte Square Enix’te içeriden bilgi ticareti yaptığı şüphesiyle tutuklandı. Aiming Imc’de hisse satın almakla suçlandı. mobil oyun Dragon Quest Tact üzerinde Square Enix ile işbirliğinden önce, bir ay sonra aynı şey için tekrar tutuklanmadan önce, bu sefer Final Fantasy 7: The First Soldier ve geliştirici ATeam için.

Geliştirici, bu yıl Mart ayında mahkemeye çıktığı ilk gün “Oyunla ilgili gerçekleri halka açıklanmadan ve hisseyi satın almadan önce bildiğime şüphe yok” diyerek neredeyse suçlu olduğunu kabul etti, bu nedenle cezası hayır olarak geliyor. sürpriz. Şimdi para cezasını ödemek ve parmaklıklar ardına düşmemek için 2027’ye kadar en iyi davranışını sürdürmek Naka’ya kalmış.


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  İşte Cyberpunk 2077: Phantom Liberty'nin kilidi sizin saat diliminizde açılacak