Oyun Haberleri

Alienware’in destansı OLED oyun monitörü artık çok daha ucuz

Alienware 34 AW3423DWF |  34 inç |  165Hz |  QD-OLED |  1.099,99 $

Alienware 34 AW3423DWF | 34 inç | 165Hz | QD-OLED | 1.099,99 $ Dell’de 899,99 ABD Doları (200 ABD Doları tasarruf edin)

Alienware’in gösterişli QD-OLED paneli biraz daha ucuzladı. Hala tam olarak 899 $ giriş seviyesi değil. Ancak bunu, her bir oyun oturumunu patlatacak uzun vadeli bir yatırım olarak düşünün. Piksel başına OLED tarzı aydınlatmayı bir kez deneyimledikten sonra, LCD teknolojisine geri dönmek istemeyeceksiniz.

Samsung’un QD-OLED teknolojisi, PC oyun ekranı teknolojisinde son nokta mı? Bu zor bir soru. PC kullanımı için LG’nin rakip teknolojisine kesinlikle Samsung OLED panellerini tercih ediyoruz. Ama yine de eski moda LCD monitörlerin daha iyi yaptığı şeyler var. Çözünürlük ve piksel yoğunluğu gibi.

Her neyse, Samsung QD-OLED panelleri şu anda en iyi PC OLED monitörlerini oluşturuyorsa, o zaman iyi haber şu ki, Alienware’in QD-OLED ekranı daha da ucuzladı. Evet, şimdi Alienware 34 AW3423DWF’yi 899$’a alabilirsiniz.

Şimdi, bu hala tam olarak giriş seviyesi para değil. Ancak uzun vadede yatırım yapmaya değer herhangi bir bilgisayar bileşeni varsa, bu kesinlikle bir monitördür.

Alienware AW3423DWF artık daha ucuz olsa da geri kalan her şey aynı. Yani, 3.440 x 1.440 pikselle çalışan 34 inç ultra geniş bir model. Bu, genel amaçlı bilgi işlem için piksel yoğunluğu söz konusu olduğunda tartışmalı olarak biraz zor olsa da, saf oyun için oldukça fazla.

Elbette, çıtır yazı tiplerini, tonlarca masaüstü alanını, keskin görüntü kalitesini ve çok sayıda görsel ayrıntıyı seviyorsanız, daha iyi seçenekler var. Ancak bu seçeneklerin sunmadığı şey, QD-OLED panelinin inanılmaz hızı ve piksel başına mükemmel aydınlatma kombinasyonudur.

Böylece mini LED monitörlerinizi ve onların 1.000 küsur karartma bölgesini yapıştırabilirsiniz. Bu paneldeki her piksel bir karartma bölgesidir ve bu, beş milyon piksel elde ettiğiniz anlamına gelir. Kontrast kontrolü ve HDR performansı söz konusu olduğunda bu tamamen farklı bir önermedir.

OKU  AMD RDNA 3, ilk olarak daha ucuz GPU'lara sahip oyun dizüstü bilgisayarlarına yöneliyor

Konu açılmışken, parlak panel kaplamalı bu AW3423DWF modeli, aslında Nvidia G-Sync çipi ve ek 10 Hz yenileme nedeniyle daha pahalı olan, ancak çalışır durumda olan AW3423DW F olmayan modele kıyasla çok daha gelişmiş öznel kontrast ve sürükleyiciliğe sahiptir. her şeyin biraz gri görünmesini sağlayan mat bir kaplama.

Hıza gelince, Alienware bu monitörü yanıt süresi için 0,1 ms olarak derecelendirir. OLED teknolojisi, herhangi bir LCD tabanlı monitörden en az bir kat daha hızlıdır. Basitçe söylemek gerekirse, günümüzün OLED oyun monitörlerinde hız sorun değil. Yanıt sorunu çözüldü.

Tereddütümüz varsa, OLED teknolojisinin PC için oldukça yeni olması ve hızla gelişmesidir. Bu nedenle, bugün satın alınan bir OLED monitör, oldukça zarif bir şekilde eskime eğiliminde olan ekranlar için norm olandan çok daha hızlı eskiyebilir. Ama ileride daha iyi bir şeyin çıkacağı konusunda çok endişelenirsen, asla bir şey satın almazsın.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Linus Tech Tips'in son eleştirisi açıklandı