Oyun Haberleri

Sonic Ortak Yaratıcısı Yuji Naka, İçeriden Öğrenenlerin Ticaretiyle Suçlandı

yuji-naka

Son raporlara göre, Kirpi Sonic ortak yaratıcı Yuji Naka, içeriden öğrenenlerin ticareti suçlamasıyla suçlandı. Bilmeyenler için Yuji Naka, video oyunlarındaki kariyeri 1984 yılında Sega’ya katıldığında başlayan bir Japon video oyunu programcısı ve tasarımcısıdır. Atari oyunları üzerinde çalışmaya başladı, ancak kısa süre sonra Sega’nın Master System konsolunda çalışmaya başladı. 1991’de Naka, Nintendo’yla rekabet edebilecek bir oyun yaratmakla görevlendirildi. Süper Mario Dünyası. Naka ve ekibi meydan okumayı kabul etti ve kirpi sonik, hızlı oynanışı ve ikonik karakterleri sayesinde kısa sürede küresel bir fenomen haline geldi.

GÜNÜN GAMERANT VİDEOSU

2018’de Naka, en çok oyun geliştirme alanındaki çalışmalarıyla tanınan bir Japon oyun geliştirme şirketi olan Square Enix’e katılacağını duyurdu. son fantezi oyun serisi. Ancak Kasım 2022’de Naka ve diğer iki Square Enix çalışanının içeriden bilgi ticareti suçlamasıyla Tokyo polisi tarafından tutuklandığı bildirildi. Naka ve diğer şüphelilerin, şirketin yeni bir proje üzerinde çalıştığının duyurulmasından kısa bir süre önce, 2020 yılında geliştirici Aiming Co’dan hisse satın aldığı bildirildi. ejderha arayışı oyun. Yetkililer, yatırım yapmak için içeriden öğrenilen bilgileri kullanmış olabileceklerine inanıyor.

İLGİLİ: Sonic Ortak Yaratıcısı Yuji Naka, İçeriden Öğrenenlerin Ticareti İddiasıyla Tutuklandı

Naka, Aralık 2022’de aynı davadan yeniden tutuklandı ve bu noktada kendisine yönelik soruşturmalar gerçekten hız kazanıyor gibiydi. Şimdi, Tokyo polisinin soruşturmalarını tamamladığı ve Naka’nın Square Enix’in yeni bir hesap açma planları hakkında gizli bilgilere sahip olduğunu tespit ettiği bildirildi. son fantezi yan ürün, Final Fantasy 7: İlk Asker, mobil geliştirici ATeam Entertainment ile işbirliği içinde. Naka’nın, habersiz oyun projesi nedeniyle değerin artacağını bildiği için bu bilgiyi 834.000 $ değerinde şirket hissesi satın almak için kullandığı söyleniyor.

OKU  Yeni Ubisoft AI Aracı, Senaristlerin Daha Sürükleyici Oyun Dünyaları Oluşturmasına Yardımcı Olabilir

kirpi sonik

Sanık Square Enix çalışanlarından bir diğeri olan Sasaki’nin de 787.318 dolar değerinde şirket hissesi satın aldığı söyleniyor. Bu, oyun endüstrisi içindeki kişilerin hızlı para kazanmak için ayrıcalıklı bilgileri kullanırken yakalandıkları ilk sefer olmayacaktı. Mart ayında, Microsoft satın alma duyurusunu yapmadan hemen önce üç kişi Activision Blizzard’a 100 milyon doların üzerinde yatırım yapmakla suçlandı.

Naka veya Sasaki’nin ne zaman yargılanacağının mevcut durumu hala çözülmedi, ancak zaman sonunda açık bırakılan sorulara cevap verecek. Bu hikayenin nasıl oynandığı, üzerinde önemli bir etkiye sahip olacaktır. Kirpi Sonic ortak yapımcı Naka’nın gelecekteki kariyer beklentileri, bu nedenle bundan sonra ne olacağını görmek için beklemek, dahil olan tüm taraflar için sinir bozucu.

DAHA FAZLA: Oyuncular Sonic Frontiers Metacritic Kullanıcı Puanları İçin Savaşıyor

Kaynak: VGCNews

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

İlgili yazılar
Oyun Haberleri

Final Fantasy 16, Savaş, Hikaye ve Eikon Savaşları Hakkında Yeni Ayrıntıları Açıklıyor

Oyun Haberleri

En iyi RTX 4080 donanımından 200 $ daha ucuz ve bazen daha hızlı olan, AMD destekli bir oyun bilgisayarı

Oyun Haberleri

Diablo 4 Rogue Solos Ashava World Boss

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir