Oyun Haberleri

Sony, Oyuncuları Beceriye Dayalı ‘Evler’, ‘Mahalleler’ ve ‘Köyler’ olarak Ayıran Yeni Eşleştirme Sisteminin Patentini Aldı

Sony-Official-Incorporated-Classic-Logo

sony belirli bir video oyunundaki yeteneklerine bağlı olarak oyuncuları sanal “evler”, “mahalleler” ve “köyler” halinde bir araya getirmeyi amaçlayan yeni bir çok oyunculu eşleştirme sisteminin patentini aldı. Çok oyunculu oyun, modern video oyun endüstrisinin en önemli ve dikkate değer yönlerinden biri olsa da, mevcut çöpçatanlık uygulamaları şimdiye kadar birbirinden çok uzaklaşmadı.


Sony’nin genel olarak oyun endüstrisine ne kadar yatırım yaptığı göz önüne alındığında, benzer beceri düzeyine sahip oyuncuları bir araya getirmenin heyecan verici yeni bir yolunu ve yeni önerilen Çapraz Beceri Yarışmasını bulmaya çalışacağını görmek özellikle garip veya şaşırtıcı değil. Patent’in bunun nasıl çalışabileceğine dair birkaç ilginç fikri var. Ortaya çıkıp çıkmayacağı tamamen farklı bir konu, doğal olarak.

GÜNÜN GAMERANT VİDEOSU

İLGİLİ: Sony INZONE M3 FHD 240 Hz Monitör Çıktı

Sony’nin yakın tarihli sesli iletişim patenti ne kadar temiz olursa olsun, şirketin “Çapraz Beceri Yarışması” patentinin uzun bir süre boyunca ciddi şekilde geniş kapsamlı bazı sonuçları olabilir. Yani, liste, sistemin teklif ettiği yarışma sunucusunun oyuncuların beceri profillerini takip edeceğini ve ardından bazı durumlarda onları belirli “evlere” davet göndereceğini açıklıyor. Bu evler, “mahalleler” ve hatta yeterince büyük ölçekte “köyler” oluşturan birden fazla ev ile eşit beceri düzeyindeki oyuncuları birbirine bağlayacaktır. Çok oyunculu oyunlarda, sunucu, büyük ölçekli turnuvalarda birlikte rekabet etmelerini sağlayacak kadar ileri giderek, ne kadar yetkin olduklarının bir referansı olarak evlerini kullanarak benzer beceri düzeylerine sahip oyuncuları bir araya getirirdi.

OKU  Hala mevcut olan en iyi 5 Prime Day oyun dizüstü bilgisayarı fırsatı

Sony-Matchmaking-House-Sunucu-Şeması-Patentli

Sony’nin Çapraz Beceri Yarışması patentiyle doğru yolda olup olmadığı, sistem gerçek bir video oyununda uygulanana kadar net olmayacak, ancak birçok modern çöpçatanlık çözümü, oyunların ilgili toplulukları tarafından ne kadar kalın kafalı ve sorunlu oldukları için eleştirildi. . Bunun en güncel örneği, başkası değildir. Modern Savaş 2‘nin beceriye dayalı çöpçatanlığı, birbirine sıkı sıkıya bağlı oyuncu gruplarının bu konuda çözülmesine neden olacak kadar büyük bir sorun.

Sony, geliştiriciyi özellikle canlı hizmet prodüksiyon uzmanlığı için satın aldığından, Çapraz Beceri Yarışması meyvesini verirse potansiyel olarak Bungie’nin birden fazla duyurulmamış video oyunundan biri için kullanılmaya başlayabilir. Kader 2. Beceriye dayalı oyuncu evleri sistemi başarılı olursa, çok oyunculu eşleştirme sahnesinde devrim yaratma potansiyeline sahip olabilir, ancak bunun nasıl sonuçlanacağını yalnızca zaman gösterecek.

Halihazırda bir PlayStation 6 donanım katmanını hedeflediği iddia edilen oyunlarla, Sony’nin yeni bir konsol neslinin şafağından önce Çapraz Beceri Yarışmasını hayata geçirmeyi düşünmemesi tamamen mümkün. Projenin karmaşık ve ilgili olması kaçınılmaz ve şu anda aktif olarak geliştiriliyor olsa bile üretimin hangi aşamasında olduğunu söylemek mümkün değil.

DAHA: PS2 Lansman Başlıklarını Hatırlamak

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.