Oyun Haberleri

Destiny 2 Eski Topluluk Yöneticisi, Oyuncuların Tacizinin Kaçınılmaz Olduğunu Söyledi

Destiny-2-Escalation-Protocol-Year-1-Event

Kader 2Daha çok dmg04 oyun içi takma adıyla tanınan eski topluluk yöneticisi Dylan Gafner, oyuncu tabanından gelen tacizden kaçınmanın neredeyse imkansız olduğunu söyledi. Oyunun Curse of Osiris genişlemesi sırasında 2017’de resmi olarak bir topluluk yöneticisi olarak işe alınan Gafner, oyunun topluluğuyla epey zaman geçirerek oyunun nasıl nefes aldığını ve nasıl davrandığını öğrendi.


Şimdi Gafner bir olarak istifa ediyor Kader 2 topluluk yöneticisi, Bungie’deki görev süresi boyunca deneyimlediği bazı şeyleri tartışma fırsatı buldu ve bunu samimi bir röportajda yaptı. Eski işi hakkında genel olarak olumlu olmasına rağmen dmg04, akıl sağlığının ne kadar önemli olduğunu açıklamaya geldiğinde hiçbir sözü esirgemedi, diğer topluluk yöneticilerine ve ötesine değerli tavsiyeler verdi.

GÜNÜN GAMERANT VİDEOSU

İLGİLİ: Destiny 2 Oyuncusu ‘The Last City’nin Tahmin Edilen Yerini Paylaşıyor

Gafner, “Eşitliği açıkça savunan, nefrete karşı duran ve insanları için daha iyi eşitlik ve çeşitlilik oluşturmaya devam eden bir stüdyoda çalışacak kadar şanslıysanız,” dedi, “taciz hedefi olabilirsiniz ve muhtemelen olacaksınız. .” Oyuncu tacizine karşı alenen tavır alan dmg04’ün en yeni örneklerinden biri, Temmuz 2022’de Bungie’nin konuyu ele almak zorunda kaldığı zaman ortaya çıktı. Kader bireyler Twitter’da geliştiricilerden birine ölüm tehditleri ve tacizler savurduktan sonra taciz sorunları. Forbes’tan Paul Tassi ile yaptığı röportajda Gafner, sınırların önemini ve bir topluluk yöneticisi olma işiyle kendini tüketmesine izin vermemesini açıkladı. Topluluğun toksik üyelerini bloke edebilmenin ve eleştirilerinde gerçekten yapıcı olanlarla yakınlık kurabilmenin ne kadar önemli olduğunu açıkladı.

OKU  Overwatch 2 direktörü, Steam'de en kötü incelenen oyuna sahip olmakla ilgili olarak açılıyor: 'İnceleme bombası olmak eğlenceli bir deneyim değil'

Destiny 2 Lightfall Pencere Paramparça

Takip etmek Kader 2Twilight Garrison taciz olayında, topluluğun belirli üyeleri tarafından hedef alınan geliştirici, sosyal medyasını geçici olarak kapattı. Bununla birlikte, genel olarak topluluk için daha büyük sorun, Bungie’nin bir bütün olarak çalışanlarını korumak için oyuncu tabanıyla iletişimini azaltmaya karar vermesiydi.

geliştiricisi Kader her zaman o özel durumda olduğu kadar pasif değildir, belirtmeye değer. Gafner bu dev taciz vakasını düşünmemiş olsa da, Bungie kısa süre önce bir dava açtı. Kader 2 stüdyoyu yakmakla tehdit eden flama, konunun ne kadar ciddiye alındığını açıkça ortaya koyuyor. Gafner, 2022’de kişisel olarak yaşadığı bazı sorunları nasıl çözdüğü için Bungie’ye “sonsuza kadar” minnettar olacağını söyleyerek, bu tür daha fazla örneğin arka planda kalmış olabileceğini ima etti.

Her zaman bir şeyler olacak gibi görünüyor Kader, fazla. Bu “şaka” sonucunda gerçek bir taciz ortaya çıkmamış gibi görünse de, veri madencileri yanlış bir Kader 2 tahrif edilmiş kod parçalarıyla var olmayan bir abonelik hizmetine atıfta bulunan söylenti. 2022’nin Bungie ve Dylan Gafner için ne kadar çalkantılı geçtiği göz önüne alındığında, stüdyonun neden en başta söylenti hakkında yorum yapmadığını görmek zor değil.

Kader 2 şu anda PC, PS4, PS5, Stadia, Xbox One ve Xbox Series X/S için kullanılabilir.

DAHA FAZLA: Destiny 2 Eski Egzotik Silah Görevlerini Yeniliyor Nasıl Oynanmalı?

Kaynak: Forbes

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.