Oyun Haberleri

Xbox ve Nintendo, Xbox Oyunlarını Nintendo Konsollarına Getirmek İçin Anlaşma İmzaladı

microsoft-nintendo-cover

Microsoft ve Nintendo getirmeyi kabul etti Görev çağrısı ve diğer oyunlar Nintendo konsollarına. Hem oyuncular hem de devlet kurumları, Microsoft’un son zamanlarda Activision Blizzard’ı satın alma niyetini incelerken, Microsoft kendini savundu. Kaynaklar ve analistler, ortalık yatıştıktan sonra anlaşmanın sorunsuz devam edebileceğini ima ediyor.


Görev çağrısı en uzun süredir devam eden birinci şahıs nişancı serilerinden biri olmuştur. Activision tarafından piyasaya sürülen oyun, ilk olarak 2003 yılında 2. Görev çağrısı çok sayıda devam filmi ve yan ürün ortaya çıkardı, o kadar çoğu aslında birinci şahıs nişancı türünün temel direği haline geldi. Şu anda, oyunların tahmini oyuncu tabanı 250 milyonun üzerinde ve artmaya devam ediyor. Bu nedenle, başlıklar bugün endüstride en çok imrenilenlerden bazılarıdır.

GÜNÜN GAMERANT VİDEOSU

İLGİLİ: Microsoft, Call of Duty’yi Switch’e Taşımak İstiyor

Microsoft Başkan Yardımcısı ve Başkan Brad Smith tarafından Twitter hesabında duyurulduğu üzere Microsoft ve Nintendo, Görev çağrısı Nintendo oyuncularına Xbox ile aynı gün. Bağlayıcı anlaşma en az 10 yıl sürecek ve Nintendo oyuncularının eğlendiğini görecek Görev çağrısı özellikler ve içerik açısından Xbox ve PlayStation kullanıcılarının yaptığı gibi. Smith’in yazısı aynı zamanda Microsoft’un paylaşacağı tek oyunun bu olmayacağını da ima ediyor, “Artık Xbox oyunlarını Nintendo oyuncularına getirmek için 10 yıllık bağlayıcı bir sözleşme imzaladık.” “Xbox oyunları” anahtar sözcüklerini kullanması, gelecekte başka oyunların da olacağını ima ediyor.

OKU  Ultima yaratıcısı Richard Garriott, Titan alt felaketinde kaybolan Explorer's Club üyeleri hakkında açıklama yaptı

Daha önce başka belirli başlıklardan bahsedilmese de Microsoft, çok platformlu oyunları diğer konsollardan kaldırmayı planlamadığını söyledi. PlayStation sahiplerinin eğlenmesine izin vereceğine zaten söz vermişti. Görev çağrısı Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın almasına karşı Sony’nin yoğun tepkisinin ortasında. Microsoft, oyun alanındaki tüm konsollar için daha iyi bağlantıya izin verme sözünü tutmaya istekli olabilir.

Nintendo ile yasal olarak bağlayıcı bir sözleşmenin bu duyurusu ile Microsoft, herhangi bir sorundan kaçınmak için sözünü tuttuğundan emin olmak zorunda kalacak. 10 yıllık süre, Microsoft’un Activision Blizzard oyunlarını diğer platformlarda tutma niyetini uzun vadede taahhüt etmiş gibi görünmesini sağlıyor. Ancak Sony, Microsoft’a gölge düşürmeye devam ediyor ve şirket, Xbox ekosisteminin gelecekte işleri tekelleştirebileceği konusunda haklı olabilir. Her iki durumda da, Brad Smith’in açıklaması, en az iki şirketin varlıklarını paylaşması için iyi bir köprü beyanı gibi geliyor.

DAHA FAZLA: GoldenEye 007’nin NSO ve Xbox Game Pass’e Gelmesi Mükemmel Bir Uzlaşmadır

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.