Oyun Haberleri

Bugünün Wordle 574 yanıtı ve 14 Ocak Cumartesi için ipucu

Today

Bugünün Wordle’ını kendi tarzınla kazan. Kılavuzlarımız ve genel ipuçlarımızla günlük oyununuzu yenileyin, genel bir işaretçiyi tercih ederseniz yararlı bir ipucuna göz atın veya yalnızca kazandığınızdan emin olmak istiyorsanız, doğrudan yanıta gitmek için kaydırma yapmaktan çekinmeyin veya tıklayın. 14 Ocak (574) bulmacası—tamamen size kalmış.

Bir planın bir araya gelmesine veya daha doğrusu, küçük bir ilham parıltısının birdenbire bana çarpmasına ve saçma bir fikir gibi gelen şeyi Wordle kazanmanın katı yeşil çizgisine dönüştürmesine bayılıyorum.

Kelime ipucu

14 Ocak Cumartesi için bir Wordle ipucu

Bugünün Wordle’ının cevabı, okaliptüs ağaçlarının yapraklarını kemirerek çok fazla zaman geçirmeyi seven gri, tüylü ve oldukça sevimli bir Avustralya keseli hayvanının adıdır. Bugün bulmak için biri iki kez kullanılan iki sesli harf var.

Wordle yardımı: Wordle’u her gün yenmek için 3 ipucu

Wordle oynamaktan daha iyi bir şey varsa, o da Wordle’ı iyi oynamaktır, bu yüzden başarıya giden yolda size yardımcı olacak birkaç hızlı ipucu paylaşacağım:

 • İyi bir açıcı, benzersiz ünlülerin ve ünsüzlerin dengeli bir karışımını içerir.
 • Taktiksel bir ikinci tahmin, harf havuzunu hızla daraltmaya yardımcı olur.
 • Çözüm, tekrar eden harfler içerebilir.

Gece yarısına kadar yapıldığından emin olmanın ötesinde zaman baskısı yok. Bu nedenle, oyuna sıradan bir gazete bulmacası gibi davranmamak ve boş geliyorsanız daha sonra geri dönmemek için hiçbir neden yok.

Bugünün Wordle yanıtı

Bugün Wordle

(İmaj kredisi: Josh Wardle)

Wordle 574 cevabı nedir?

Yeterli tahmin kalmadı mı? Sorun yok. 14 Ocak (574) Wordle cevabı: KOALA.

Önceki cevaplar

Wordle arşivi: Hangi kelimeler kullanılmıştır?

Bellek bankalarınıza ne kadar çok eski Wordle yanıtı sığdırabilirseniz, halihazırda kullanılmış olan bir çözümü yanlışlıkla seçmeden bugünün Wordle yanıtını tahmin etme şansınız o kadar artar. Geçmişteki Wordle yanıtları, günlük bulmaca çözme işleminizi taze tutan eğlenceli başlangıç ​​sözcükleri için size bazı mükemmel fikirler de verebilir.

İşte bazı yeni Wordle çözümleri:

 • 13 Ocak: İNSAN
 • 12 Ocak: Sıçrayış
 • 11 Ocak: SEDAN
 • 10 Ocak: KİRLİ
 • 9 Ocak: peri
 • 8 Ocak: OPERA
 • 7 Ocak: LİMON
 • 6 Ocak: BELİYE
 • 5 Ocak: ŞIK
 • 4 Ocak: KATMAN

Wordle hakkında daha fazla bilgi edinin

Wordle her gün size altı sıra beş kutu sunuyor ve bunların içinde hangi gizli beş harfli kelimenin saklandığını bulmak size kalmış.

isteyeceksin güçlü bir kelime ile başla (yeni sekmede açılır) ALERT gibi—birden çok sesli harf, yaygın ünsüzler içeren ve tekrarlanan harfler içermeyen bir şey. Enter’a basın ve kutular hangi harflerin doğru veya yanlış olduğunu size gösterecektir. Bir kutu dönüyorsa, o harf gizli kelimede hiç yok demektir. , harfin kelimede olduğu, ancak o konumda olmadığı anlamına gelir. , doğru harfi doğru yerde tuttuğunuz anlamına gelir.

OKU  Bugünün Wordle ipucu ve yanıtı #714: 3 Haziran Cumartesi

Geçen sefer kaçırdığınız yaygın harfleri kapatmak için başka bir “iyi” kelime kullanarak, aynı zamanda bugünün cevabında bulunmadığı için artık bildiğiniz herhangi bir harften kaçınmaya çalışarak, ikinci kez birinciye iltifat etmek isteyeceksiniz.

Bundan sonra, tahminlerinizi doğru kelimeye kadar daraltmak için öğrendiklerinizi kullanma durumudur. Toplamda altı denemeniz var ve yalnızca gerçek sözcükleri kullanabilirsiniz (bu nedenle, E olup olmadığını görmek için kutuları EEEEE ile doldurmanıza gerek yoktur). Harflerin de tekrarlanabileceğini unutmayın (örn: KİTAPLAR).

Daha fazla tavsiyeye ihtiyacınız varsa, kontrol etmekten çekinmeyin. Wordle ipuçları (yeni sekmede açılır)ve daha önce hangi kelimelerin kullanılmış olduğunu öğrenmek isterseniz, bunları aşağıda bulacaksınız.

Başlangıçta, Wordle yazılım mühendisi tarafından hayal edildi Josh Wardle (yeni sekmede açılır), kelime oyunlarını seven partnerine sürpriz olarak. Oradan ailesine yayıldı ve sonunda halka açıklandı. Kelime bulmaca oyunu o zamandan beri tonlarca kişiye ilham verdi. Wordle benzeri oyunlar (yeni sekmede açılır), günlük numarayı müzik, matematik veya coğrafya etrafında yeniden odaklamak. Wordle’un bu kadar popüler hale gelmesi çok uzun sürmedi. New York Times’a yedi rakama satıldı (yeni sekmede açılır). Hepimizin sadece üç renkli kutularda iletişim kurması elbette an meselesi.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.