Oyun Haberleri

Terraria’nın geliştiricileri yıllardır Terraria’yı geliştirmeyi bırakmaya çalışıyor, ancak vazgeçemiyorlar

Terraria

Terraria, geliştirici Re-Logic’in 12 yıllık sürekli desteğinin en son büyük güncellemesi olan 1.4.5 yaması için hazırlanıyor. Kendi kendinize “Bekle, bu oyunun amacına ulaştığını sanıyordum. son güncelleme” zaten, haklısınız⁠—Re-Logic yaklaşık sekiz yıldır bir sonraki projesine geçmeyi düşünüyor.

Önce Twitter’dan ayrılmak Re-Logic başkanı Andrew “Redigit” Spinks, Terraria forumlarında iletişim kurmaktan yana, platformdaki hayranlara oyunun güncellemeyi bırakmaları için çok iyi satmaya devam ettiğini söyledi. Spinks, “On iki yıl sonra oyun hala sıcak kek gibi satıyor,” diye tweet attı. “O kadar çok talep var ki ilerlemeyi zorlaştırıyor.”

Re-Logic iş stratejisi ve pazarlama başkanı Ted “Loki” Murphy, NPC’leri yenileyen ve başarılar ekleyen 2015 yamasına, Uzman moduna atıfta bulunarak, “Gerçekten, 1.3 planlanan ilk son güncellemeydi” dedi. 800’den fazla yeni ürün. “Ama sonra tüm bu harika fikirlerimiz vardı⁠ – tabiri caizse bitmemiş işler.”

Beş yıl sonra, 2020’nin “Yolculuğun Sonu” güncellemesi, Terraria’dan çıkmak için başka bir şanstı. Murphy’ye göre küçük bir güncelleme olarak başladı, ancak “harika bir düşünce” yarattı ve yeni modlar, patronlar, bir hayvan kitabı ve tabii ki eski golf oyunu. Ve Re-Logic orada durmadı: Journey’s End’in ardından, yamanın kurgu odası zemininde olan şeyleri tanıtan bir dizi küçük güncelleme geldi.

Murphy, 2022’nin Labor of Love güncellemesini, Terraria’nın 2021⁠’de aynı adlı yıllık Steam ödülünü kazanmasına bir yanıt olarak “gerçekten hayran odaklı” olarak nitelendirdi. Murphy, “Hayranlara bir güncelleme daha vermek için bir çağrı hissettik,” dedi. “Bu güncelleme sırasında hayranlardan çok fazla öneri ve ilham aldık. Bu ödülü veya arkasındaki insanları hafife almıyoruz.”

Yaklaşan 1.4.5 yaması öncelikle Terraria’nın roguelike metroidvania Dead Cells ile geçişine odaklanırken, Murphy daha fazla “bitmemiş işin” Re-Logic’teki ekibi bir kez daha daha önemli bir şeye her şeyi dahil etmeye yönelttiğini söylüyor. Re-Logic’in Terraria’ya olan bağlılığına ve yeni güncellemelerin amansız gibi görünen ürkütücü görünümüne rağmen Murphy, “oyunun çok dolu ve tamamlanmış hissettirdiğini” düşünüyor. [Re-Logic] Terraria’nın devam eden satış başarısı ve canlı hayran topluluğuyla bile, “bir noktada ikinci bir proje üzerinde çalışmaya başlamak doğru geliyor.”

OKU  Yapımı 15 yıl süren bu Maraton modu, pratik olarak tamamen yeni bir oyundur.

Murphy bu beklenti konusunda hevesli görünüyordu, ancak şu anda somut bir şey olmaktan çok uzak: “Bu aynı zamanda Re-Logic ve seri için de iyi olur, çünkü ekibin gelecekte işe yaramayabilecek veya pek iyi işlemeyebilecek fikirleri keşfetmesine olanak tanıyacaktır. Terraria’nın mevcut yinelemesi ve teknolojisi.” Görünüşe göre masadaki her şey tamamen yeni bir yöne ilerlemek yerine Terraria’da yinelenecek gibi görünüyor.

Şimdilik, hala 1.4.5⁠’yi bekliyoruz—Terraria’nın en son Oyunun Durumu gönderisi, bunu “(umarım) son aşamaya girmek” olarak tanımlıyordu. Bu arada, uzun süredir devam eden sanal alan için gerçekten son büyük eklentiyi ne zaman göreceğimiz net değil. Murphy, “Daha önce de böyle hissettik – bu yüzden asla asla demiyoruz” dedi. “Terraria’nın son güncellemesi gerçekten ne zaman olacak? Bunu kesin olarak söyleyebileceğimizi bile sanmıyorum.”


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.