Oyun Haberleri

SSD fiyatlandırması o kadar gülünç derecede düşük ki, en iyi PS5 uyumlu 2 TB sürücülerden biri sadece 110 ABD Doları

Silikon Gücü XS70 |  2 TB |  PCIe 4.0 |  Okuma: 7.300 MB/sn |  Yazma: 6.800 MB/sn |  114,99 $

Silikon Gücü XS70 | 2 TB | PCIe 4.0 | Okuma: 7.300 MB/sn | Yazma: 6.800 MB/sn | 114,99 $ Newegg’de 109,99 $ (5 $ tasarruf edin)
Bir yıl önce 2 TB XS70’i incelediğimizde 240 dolardan satılıyordu ve bunun PCIe 4.0 arayüzünün izin verdiği kadar hızlı olan büyük bir SSD için oldukça makul bir fiyat olduğunu düşündük. Bu fiyatın yarısından daha azına, şaşırtıcı derecede iyi bir satın alma ve oyun PC’niz veya PlayStation 5’iniz için harika bir yükseltme yapacak.

Silikon Gücü SX70 incelemesi

Silikon Gücü XS70 PCIe 4.0 NVME SSD

(İmaj kredisi: Gelecek)

“Silicon Power XS70 2TB devrim niteliğinde değil ama kimse olmasını beklemiyor. Harika performansı, çekici tasarımıyla son derece rekabetçi bir SSD ve paranızın karşılığını fazlasıyla veriyor. Mükemmel değil, kendi yazılımı ve yazılımı yok. donanım şifrelemesi ama bir PS5 veya PC oyuncusu için bunun önemi yok. Oyun kitaplığınızla yükleyin, bayılacaksınız.”
PC Oyuncu Puanı: %89

Tamam, katı hal depolamanın ne kadar gülünç derecede ucuz hale geldiğini belirten notu bir şekilde kaçırdım. Gördük biraz Elbette Crucial P3 Plus gibi daha ucuz 2 TB SSD’ler, ancak bu çok daha yavaş bir sürücü. Bu 2TB Silicon Power XS70, alabileceğiniz en hızlı PCIe 4.0 SSD’dir ve bugün Newegg’de yalnızca 110 ABD dolarıdır.

Bu da basit bir sürüş değil. Üzerinde tam bir soğutucu ile birlikte gönderilir, bu da onu ciddi bir depolama yükseltmesi için bir PlayStation 5’e düşmeye uygun hale getirir ve aynı zamanda yeni bir Steam kitaplığı bırakmak veya hızlı bir önyükleme sürücüsü olarak kullanmak için mükemmel bir yer olur.

SSD’lerin fiyatları istikrarlı bir şekilde düşüyor, ancak bu, hızlı bir 2TB sürücü için aşırı derecede iyi. Geçen yılki orijinal 240$’lık fiyatına rağmen harika bir PCIe 4.0 SSD’ydi.

OKU  Valve, 'yenilenmiş sertifikalı' Steam Desteleri satma planını onayladı

Silicon Power XS70 2TB incelememizde Chris, herhangi bir donanım şifrelemesi veya ekstra yazılımla gelmese de, sadece biraz hızlı depolama arayan bir PC oyuncusu için mükemmel bir seçenek olduğunu belirtti.

Ve bu soğutucu da onu soğuk bir sürüş yapıyor.

O sırada Chris, “XS70 termal testte iyi performans gösterdi” dedi. “Üst düzey özelliklere sahip bir PCIe 4.0 SSD için 63°C’lik bir yük sıcaklığı olağanüstü ve bu, modern yüksek performanslı SSD’lerin, ya paket halindeki bir soğutucudan ya da bir anakarttan bir tür soğutma gerektirdiğini gösteriyor. Çıplak PCIe 4.0 sürücüler, sadece çok sıcak.”

Ayrıca, performansın rekabetçi doğası göz önüne alındığında, PCIe 4.0 SSD’nin piyasadaki para değerinin en büyük fark yarattığını ve bu fiyata Silicon Power’ın şu anda şehirdeki tek sürücü olduğunu belirtti.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.