Oyun Haberleri

STALKER 2 geliştiricisi, Rusya bağlantılı güvenlik ihlali yaşıyor: ‘Bir yıldan uzun süredir sürekli siber saldırılara katlanıyoruz’

Stalker 2

12 Mart sabahı, STALKER geliştiricisi GSC Game World bir video yükledi. ifade (yeni sekmede açılır) şirkette bir güvenlik ihlalini açıklayan Twitter’a. GSC, suçu “bir Rus sosyal ağından gelen bir topluluğa” atıyor ve yaklaşan STALKER 2 için olası sızıntılar ve spoiler konusunda uyarıda bulunuyor. GameRant tarafından bildirildiği üzere (yeni sekmede açılır)bu, Вестник «Того Самого Сталкера» hesabından gelen bir gönderiye yanıt olarak görünüyor. (yeni sekmede açılır) (otomatik çeviri: “‘Aynı STALKER’ın Habercisi”) Rus sosyal medya platformu VK’da.

Daha fazla gör

GSC, bir çalışanın “görüntülerle toplu çalışma uygulaması hesabının saldırıya uğradığını” söylüyor ve GSC’nin bulunduğu Ukrayna’nın Rusya tarafından devam eden işgaliyle ilgili olarak şirkete yönelik önceki siber saldırıları ima ediyor. “Ülkemizi destekleme konusundaki sarsılmaz taahhüdümüz değişmedi⁠ – Ukrayna’yı desteklemek için mümkün olan her şeyi yapmaya devam edeceğiz ve bu gelecekte hiçbir koşulda değişmeyecek.”

Geliştirici, hayranları STALKER 2 sızıntıları konusunda uyarmaya devam ediyor ve bu tür materyalleri yaymaktan kaçınmalarını istiyor: “Herhangi bir sızıntı olması durumunda, STALKER 2: Heart of Chernobyl ile ilgili bilgileri izlemekten veya dağıtmaktan kaçınmanızı rica ediyoruz. Eski ve çalışıyor devam eden materyaller, oyuna koyduğumuz nihai fikrin izlenimini azaltabilir.”

Rahatsız edici VK hesabı, başlangıçta herhangi bir sosyal medya platformunda bulabileceğiniz türden bir hayran topluluğu olarak taranır. 11.000 takipçisi var ve ironik bir şekilde kuralları “yasa dışı içerik” ile “siyaset ve siyasi imalar”ı yasaklıyor. Hackleme yoluyla elde edilen STALKER 2 geliştirme malzemelerinin öncekini oluşturduğunu, hesap sahibinin GSC’den taleplerinin ise oldukça politik olduğunu iddia ediyorum:

  • “Fikrini değiştir, Beyaz Rusya ve Rusya’daki oyunculara karşı tavrını yeniden düşün, bu ülkelerdeki sıradan oyunculara karşı sergilediğin değersiz tavır için özür dile.
  • Resmi Discord’unuzdaki NF Star profilinin engelini kaldırmanızı öneririz – beni boşu boşuna yasakladınız, bu yüzden kendimi tutmayı bırakmak zorunda kaldım.
  • Ayrı bir konu, ru-yerelleştirmenin geri dönüşüdür. Hayranlar resmi şirketinizden bunu bekliyor. Siyaset yüzünden insanların oyununu bozmaya gerek yok.”
OKU  Wild Hearts'ın sizin zaman diliminizde ne zaman yayınlanacağı ve EA Play First denemesini ne zaman başlatabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır

Sanırım benim için en çok öne çıkan şey, bunun geçmişte gördüğümüz hayran öfkesi anlarıyla ne kadar kafiyeli olduğudur⁠ – “politikadan kaçınmak” ve “beni Discord’unuzdan hemen uzaklaştırın” konuşmaları, birisi herhangi bir şey yaptığında ortaya çıkıyor gibi görünüyor. yerelleştirme bir Japon sürümüne geçer veya video oyunlarına bir eşcinsel karakter koyar. Yine de burada, 21. yüzyıl Avrupa kara savaşı bağlamında. Gerçekten de “Politika yüzünden insanların oyununu bozmaya gerek yok”.

GSC Game World bu noktalarda neredeyse kesinlikle taviz vermeyecek ve Twitter’daki açıklamasına yanıt olarak Herald, hack’te elde edilen daha fazla konsept çizimi yayınladı. GSC’nin bir “resimlerle çalışma” uygulamasından bahsetmesi ve hesabın şu ana kadar yalnızca görüntüleri yayınlaması, geliştirme belgeleri, video veya devam eden bir yapı gibi daha önemli materyallere sahip olmadığına inanmamı sağlıyor. ancak hack’in ne kadar büyük olduğunu görmek için muhtemelen uzun süre beklememiz gerekmeyecek.

Geçen Ağustos ayında, bir Rus yayıncı ve STALKER hayranı, ilk STALKER’ın yayınlanmamış bir konsol versiyonunun görüntülerini sızdırdı. (yeni sekmede açılır), bugünkü sızıntıya benzer Rusya yanlısı motivasyonlara atıfta bulunuyor. PCG yardımcı editörü Joshua Wolens, Rusya-Ukrayna savaşının oyun endüstrisini nasıl etkilediğine dair daha fazla bilgi için geçtiğimiz günlerde Atomic Heart geliştiricisi Mundfish’in Batılı incelemesinin ardındaki motivasyonu derinlemesine inceledi. (yeni sekmede açılır)merkezi Kıbrıs’ta bulunan ancak operasyonlarının çoğu Moskova ve St. Petersburg’da görünüyor.


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.