Oyun Haberleri

Stalker 2 geliştiricisinin en son yenilgisi, ofisinin üçte birini yok eden bir yangın oldu, ancak ekibin ‘daha önce olduğundan daha kötü bir durumla uğraştığı’ konusunda ısrar ediyor

Stalker 2

Çek yayını Vortex’in haberine göre, 7 Eylül’de Stalker 2 geliştiricisi GSC Game World, Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin ardından geçen yıl taşındığı Prag ofisinde yangın yaşadı. GSC Game World çalışanları olayda kimsenin yaralanmadığını ancak geliştiricinin bulunduğu üç kattan birinin ağır hasar gördüğünü ve “tamamen restorasyon” gerektirdiğini belirtti.

Vortex, GSC Game World tarafından kullanılan diğer iki katın yangından zarar görmediğini ancak hasarlı katın geliştiricinin yedek sunucularını sakladığı yer olabileceğini bildirdi. Bir GSC Game World temsilcisi, yangının meydana geldiğini doğruladı ve olayın soruşturma altında olduğunu belirtti.

Bu, resmi Stalker Discord kanalında Mol1t adıyla başka bir GSC Game World çalışanı tarafından da tekrarlandı. Mol1t’in mesajının tamamı şöyle:

“Bu doğru. Kazada şans eseri hiçbir çalışan veya ofis çalışanı yaralanmadı.

Perşembe günü Prag’daki ofisimizde yangın çıktı. Yangın başarıyla söndürülmüş olsa da ofis katlarından birinin artık tamamen restorasyona ihtiyacı var. Kazayla ilgili detaylı araştırmalar sürüyor.

Sorularınız ve aldığımız destek sözleri için en derin minnettarlığımızı ifade ediyoruz.

Hiçbir anormallik, bir “Yakıcı” bile bizi nihai hedefimize ulaşma çabamızdan alıkoyamaz. Daha önce bundan daha kötüleriyle uğraşmıştık. Bu iyi.”

(Resim kredisi: Discord aracılığıyla GSC Game World)

GSC Oyun Dünyası gerçekten ara veremiyor. Stüdyo, Rus işgalinden sonra Stalker 2 üzerinde çalışmaya devam etmek için ilk etapta Kiev’den Prag’a taşındı. O zamandan bu yana, görünüşe göre oyunlarının hoşnutsuz Rus hayranlarından kaynaklanan çok sayıda büyük hack ve sızıntıya maruz kaldı.

GSC Game World yakın zamanda Stalker 2’nin gelecek yılın başlarına ertelendiğini duyurdu ve bu ofis yangınının çıkışı daha da geciktirip geciktirmeyeceği henüz belli değil. Tüm bu zorluklara ve aksaklıklara rağmen oyunun kendisi hala bildiğimiz ve sevdiğimiz Stalker’a benziyor. PCG Birleşik Krallık baş editörü Phil Savage, oyunun kısa Gamescom demosunun “bir Stalker hayranının isteyebileceği tüm korkunç, distopik sefaleti bir araya getirmeyi başardığını” yazdı.

OKU  Epic Games Store, yıl boyunca 40 milyon yeni PC kullanıcısının platforma katılmasıyla 2023'te yaklaşık 586 milyon oyun hediye etti

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.