Oyun Haberleri

Starfield hatası, bu mağazanın envanterinin tamamını herhangi bir beceri veya tepki olmadan yolun ortasındaki çamurlu bir su birikintisinden çıkarabileceğiniz anlamına gelir

Starfield — a masked character with a colorful, hooded outfit in electric blues and pinks.

Yıldız Alanı para kazanmanın birçok yolu var. Görevleri tamamlayabilir ve çabalarınızın karşılığını alabilirsiniz. Bulduğunuz değerli eşyaları veya çıkardığınız nadir mineralleri takas edebilirsiniz. Hatta gizlice yerlere girip kimse bakmadığında pahalı bir süs eşyası bile çalabilirsiniz.

Ancak, Akila Şehri’nin ana caddesinde gezinip yerdeki çamurlu bir su birikintisinden şehrin en büyük satıcılarından birinin tüm envanterini herhangi bir beceri veya sonuç olmadan yağmalamak varken neden bunları yapmaya zahmet edesiniz ki? Ve eğer bu yeterince iyi değilse, 24 saat bekleyip her şeyi yeniden yapabilirsiniz.

Kulağa gerçek olamayacak kadar iyi geliyor ama burada hazırladığım videonun da gösterdiği gibi, bu doğru ve şu anda Starfield’da mevcut olan gülünç, ezber bozan kâra giden en hızlı yol.

Bethesda’dan gelen bu son Starfield çığlığı keskin gözlü oyuncu Jamie Moran tarafından fark edildi ve o da daha sonra bulgularını şu adrese gönderdi: heyecan.

Bu hatadan yararlanmak için oyuncuların Cheyenne sistemindeki Akila gezegenindeki Akila Şehri’ne gitmeleri gerekiyor. Oradan yıldız limanının ana kapılarından içeri girin ve solda tüccar Shepherd’ı göreceksiniz.

Shepherd’s’a doğru ilerleyin ve mağazanın hemen önünde, yolun ortasında bir dizi su birikintisi arayın. Shepherd’s’ın önünde, sırtınız mağazanın girişine dönük olarak durduğunuzda, su birikintilerinin kuzeybatıda olduğunu görürsünüz.

Daha sonra çömelip üçüncü şahıs bakış açısıyla su birikintilerine gidin ve su birikintilerinin önünde durup Shepherd’s’a bakarken aniden ekranda bir envanter menüsü belirene kadar imlecinizi yavaşça su birikintilerinin etrafında hareket ettirin.

Bu yakındaki mağaza Shepherd’s’ın envanteridir ve envanter menüsü gösterilir gösterilmez caddenin ortasında çömelebilir ve her son öğe hiçbir sonucu olmadan içinde.

Bu noktadan sonra, aldığınız her şeyi, hatta Shepherd’ın habersiz sahibine bile satarak para kazanabilirsiniz. 24 saat bekleyin ve bu numarayı sonsuza kadar tekrarlayabilirsiniz. Bunu sadece birkaç kez yaparsanız Starfield’da nakit içinde yüzüyor olacaksınız.

OKU  'Trans Witches Are Witches' oyun paketleri, Hogwarts Legacy'yi protesto etmek için 79.000 doları aştı

Starfield Akila Şehri Çoban'ın envanteri

Akila Şehri ana caddesinin altına gizlenmiş, Shepherd’ın envanterinin gizli olduğu ve erişilemediği varsayılan konteyner. (Resim kredisi: Gelecek)

Tüm bunların nasıl mümkün olabileceğine gelince, PC Gamer çalışanı Harvey Randall ile konuştuktan sonra, bunun muhtemelen mağazanın envanterinin, sanki mağaza sahibini gasp etmeye çalışıyormuşsunuz gibi, bir tür saklama konteynerinde tutulmasından kaynaklandığını ileri sürdü. Üzerinde mağazasının stoklarından hiçbiri yok.

Benim açımdan hızlı bir şekilde klipsiz hafiyelik yapmak Harvey’in teorisinin gerçekten de gerçek olduğunu doğruladı; Bethesda, Shepherd’ın envanteri için Akila Şehri’nin ana yolunun altına görünmez olması gereken bir saklama kabı yerleştirmişti. Maalesef büyük B, saklama konteynırını yol yüzeyine çok yakın yerleştirdi ve artık bu çamurlu su birikintisinden doğrudan erişilebilir.

Bu istismarın işe yaradığını ve tekrarlanabilir olduğunu kanıtlarken bulduğum şey, yalnızca karakteriniz çömeldiğinde ve ikincisi üçüncü şahıs modunda olduğunuzda işe yaradığıdır. Üçüncü şahıs bakış açısında birinci şahıs bakış açısına göre oyuncunun görünmez etki alanının biraz daha büyük olmasıyla, zemindeki saklama kabına erişecek kadar genişlemesiyle ilgili bir şey olduğunu tahmin ediyorum.

Bu bana Bethesda’nın bu hileyi yapmış olabileceğini gösteriyor diğer mağazalar için Starfield’da da. Yerleşik Sistemler’in her yerinde potansiyel olarak duvarların arkasında ve zeminin altında gizli saklama sandıkları vardır; doğru yere çömelirseniz bunun gibi daha erişilebilirdir. Ancak şimdilik bunun doğrulanması için başka bir hikayeyi beklemek gerekecek.

Daha önce yazdığım Mark 1 Spacesuit hatasında olduğu gibi, bu da muhtemelen çok hızlı bir şekilde yararlanmak isteyeceğiniz başka bir istenmeyen Bethesda aksaklığıdır, çünkü büyük B yamalar yayınlamaya başladığında uzun süre hayatta kalacağını göremiyorum. Yani evet, çabuk zengin olmak istiyorsanız bunu hemen yapın.

Yıldız Alanı rehberi: Tavsiye merkezimiz
Yıldız alanı özellikleri: En iyi seçimlerimizi içeren tam liste
Yıldız alanı arkadaşları: Tüm işe alınabilir mürettebatınız
Starfield romantizm seçenekleri: Uzay flörtü
Starfield konsol komutları: İhtiyacınız olan her hile
Yıldız Alanı modları: Uzay sizin sanal alandır

OKU  Herkesin Razer DeathAdder'ı istediğini biliyorum, ancak yeni bir Siber Pazartesi oyun faresi alırsam bu Logitech kemirgenlerinden biri veya büstü olur


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.